انتقاد آیت الله حائری شیرازی از ترویج معماری غربی

آیت الله حائری شیرازی، نماینده مجلس خبرگان رهبری، امروز در همایش گفتار ماه با موضوع سبک زندگی اسلامی که در اداره کل تبلیغات اسلامی استان مازندران برگزار شد، با اشاره به این موضوع و تأثیر آن در اخلاق و ارزش ها، اظهار داشت: یکی از مباحثی که در سبک زندگی اسلامی بر روی آن تاکید شده، خانه […]

haeriآیت الله حائری شیرازی، نماینده مجلس خبرگان رهبری، امروز در همایش گفتار ماه با موضوع سبک زندگی اسلامی که در اداره کل تبلیغات اسلامی استان مازندران برگزار شد، با اشاره به این موضوع و تأثیر آن در اخلاق و ارزش ها، اظهار داشت: یکی از مباحثی که در سبک زندگی اسلامی بر روی آن تاکید شده، خانه وسیع است که از امام صادق(ع) نیز روایاتی در این باب وارد شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در بابل، وی با اشاره به سبک های نادرست غربی در معماری ساختمان ها، ابراز داشت: بر این سبک غلط دو اشکال وارد است و آن مختلط و کوچک بودن آن است؛ چراکه وقتی مهمانی برای انسان می آید، هم زن و مرد باید در جایی بسیار کم باهم باشند و هم بچه ها در تنگنا هستند و نمی توانند بازی های کودکانه خود را انجام دهند.

این استاد حوزه علمیه افزود: تربیت شدگان اهل بیت(ع)، خانه ای وسیع، اما ساده و بی آلایش دارند و بدین وسیله از بسیاری از مشکلات در امان هستند.

نماینده خبرگان رهبری با تأکید بر این که نباید سبک ها را تغییر داد، خاطرنشان کرد: تغییر سبک باعث می شود که این تغییرات به دیگران نیز دیکته شود و مردم دیگر کارهای خوب خود را فراموش کرده و انجام ندهند.

وی با اشاره به این که روحانیت به عنوان طبیب برای جامعه هستند، بیان داشت: روحانی حالت طبیب و فتاوا حالت نسخه را برای مردم دارد و آن کسی که می خواهد نسخه بنویسد، باید مردم را بشناسد و امروزه روحانیت باید در همه جامعه حضور داشته و بیماری ها را از نزدیک لمس کنند تا بتوانند نسخه درمان آن را به مردم ارائه کنند.

این استاد درس خارج حوزه تاکید کرد: امروز باید دیدگاه های اسلامی در متن زندگی مردم جاری شود و سبک های غلط زندگی را از بین برد.

نماینده خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت آداب غذا خوردن، اظهار داشت: باید سبک غذاخوردن بومی خود را حفظ کنیم و از خوردن غذاهای غربی پرهیز کرد؛ چراکه بدن باید چند برابر انرژی به دست آورده از این نوع غذاها را صرف کند تا بتواند آنها را از بدن خارج کنند.

این استاد اخلاق با اشاره به موضوع مهروزی در بانک ها، ابراز داشت: بانک ها باید مهرورزی را در مردم گسترش دهند و نباید بر مردم سخت بگیرند؛ چراکه آن هنگام که بانک سخت گرفت، مردم نیز نسبت دربرابر هم برای قرض دادن سخت می گیرند و زندگی مشکل می شود.

حجت الاسلام ناصر شکریان، مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران نیز بر لزوم توجه اقشار فرهنگی به سبک زندگی مورد اشاره مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: دشمنان انقلاب اسلامی با همه توان و قدرت خود به دنبال انحراف انقلاب از مسیر اصلی خود هستند و همه گزینه های خود اعم از نظامی، اقتصادی و سیاسی را بکار گرفتند و به دنبال آخرین گزینه یعنی همان تهاجم فرهنگی هستند که البته با هوشیاری رهبری و ملت این نقشه هم خنثی خواهد شد.