برخی به دلیل عناد با اسلام به مقابله با انقلاب پرداخته‌اند

آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی در دیدار دبیر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور و اعضای کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی ایران ابراز کرد: قرآن کریم در آیات فراوانی بهره‌گیری از تعالیم انبیا را منوط به خشیت الهی دانسته است. وی افزود: در دو مورد از آیات قرآن نهراسیدن از غیر خدا در کنار خشیت الهی […]

mesbah-1آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی در دیدار دبیر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور و اعضای کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی ایران ابراز کرد: قرآن کریم در آیات فراوانی بهره‌گیری از تعالیم انبیا را منوط به خشیت الهی دانسته است.

وی افزود: در دو مورد از آیات قرآن نهراسیدن از غیر خدا در کنار خشیت الهی عنوان شده و این امر نشان‌دهنده این است که اگر افرادی به دنبال ترویج دین خدا هستند نباید از هیچ موجود دیگری غیر از پروردگار عالم هراس داشته باشند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه ترس از خدا دل‌ها را نرم و آماده پذیرش حقایق معرفی شده از سوی پیامبران می‌کند خاطرنشان کرد: تبلیغ دین شرایط دیگری نیز دارد و مشکلاتی را برای انسان ظاهر می‌سازد که انبیا با آنها روبه‌رو می‌شدند.

دلیل دشمنی برخی افراد با جمهوری اسلامی مخالفت با اسلام است

وی با بیان اینکه برخی اشخاص نمی‌توانند ترویج حقیقت و دین الهی را تحمل کنند ادامه داد: مشاهده می‌کنیم امروز بعضی افراد دلیل مخالفت خود با جمهوری اسلامی را مخالفت با اسلام می‌دانند و به همین دلیل با نظام دشمنی دارند.

آیت‌الله مصباح‌یزدی آمادگی در برابر انواع خطرات را برای کسانی که به دنبال تبلیغ دین هستند مورد تاکید قرار داد و گفت: این افراد که به دنبال ایفای نقش انبیا در جامعه هستند باید لوازم آن را نیز به جان بخرند و در غیر این صورت از ادامه دادن مسیر ناتوان می‌مانند.

استاد برجسته حوزه علمیه علما را وارثان انبیای الهی دانست و تصریح کرد: علم پیامبران میراثی است که برای دانشمندان باقی مانده و بهره‌گیری از آنها در گرو خشیت الهی است.

نهراسیدن امام خمینی(ره) از غیر خدا

وی بیان داشت: این جمله را تنها از امام خمینی(ره) شنیدیم که به خداوند قسم یاد کرد تنها از پروردگار خویش می‌ترسد؛ این ویژگی در امام غیر معصوم بود بنابراین حقیقت اهل بیت(ع) هنوز بر ما روشن نشده است.

آیت‌الله مصباح‌یزدی با بیان اینکه هیچ کس یارای مقاومت در برابر اراده الهی را ندارد گفت: با این وجود برخی انسان‌ها از عوامل مادی در هراس بوده و به مصلحت‌اندیشی روی می‌آورند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی نهراسیدن امام خمینی(ره) از غیر خدا را زمینه‌ساز نهضت اسلامی دانست و افزود: ایشان عقیده داشت که باید به وظیفه خود یعنی امر به معروف و نهی از منکر عمل کند و این در حالی بود که بسیاری از بزرگان در آن دوران به موفقیت امیدی نداشتند و می‌گفتند مشت در برابر درفش کارگر نیست.

وی ابراز کرد: افزایش اعتماد به خدا و نترسیدن از غیر خدا موفقیت انسان را در پی دارد و شیعیان باید سعی کنند راه سیدالشهدا(ع) را تداوم بخشند.

آیت‌الله مصباح‌یزدی بیان داشت: از صدر اسلام برخی افراد همچون یاسر و سمیه جان خود را فدای پیشبرد اسلام کرده و حاضر نشدند زیر شکنجه‌های فراوان مشرکان لب به سخن بگشایند؛ در طول مبارزات اسلامی ملت ایران نیز افرادی چون آیت‌الله سعیدی زیر شکنجه به شهادت رسیدند و امروز بر عهده ماست که از مشکلات نهراسیم و نفع دین را ملاک اصلی اعمال خود قرار دهیم.