سایت «تکذیب» راه‌اندازی شد

در آستانه میلاد امام جواد علیه السلام سایت تکذیب شروع به کار کرد. سردبیر سایت تکذیب اظهار داشت : با فراگیر شدن تکنولوژی اینترنت و به وجود آمدن سایت های خبری متعدد قسمت عمده ای از تود ه های مردم اخبار و اطلاعات خود را از سایت های خبری دریافت می کنند.لذا در این مسیر […]

takzibدر آستانه میلاد امام جواد علیه السلام سایت تکذیب شروع به کار کرد.

سردبیر سایت تکذیب اظهار داشت : با فراگیر شدن تکنولوژی اینترنت و به وجود آمدن سایت های خبری متعدد قسمت عمده ای از تود ه های مردم اخبار و اطلاعات خود را از سایت های خبری دریافت می کنند.لذا در این مسیر رسالت سایت‌های خبری و اطلاع رسانی بسیار مهم و تاثیر گذار است چرا که با انتشار مطلبی می‌توانند موجی در جامعه راه بیاندازند و باعث اخلال در حرکت مردم به سمت اهداف جامعه گردند.

 

وی در ادامه افزود : شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که از سایت‌های خبری بازدید کرده باشید و بعضی از اخبار از نظر شما عجیب به نظر برسد و برخی اوقات نیز دروغ بودن این خبر برای شما اثبات می‌شود.

 

سردبیر سایت تکذیب یادآور شد : هدف ما از راه اندازی این سایت کشف و نمایش دروغ به همرا تکذیب آن در رسانه های مکتوب و صوتی و تصویری (همچون روز نامه ها و رسانه های تصویری و ….) و شفاف سازی فضای اینترنت مخصوصا سایت های خبری و پیشگیری از وقوع بد اخلاقی در رسانه های خبری می باشد.

 

سردبیر سایت تکذیب ادامه داد:از دیگر اهداف ما جمع بندی و آرشیو کردن دروغ های رسانه ها به تفکیک هر رسانه خبری است به صورتی که کاربران سایت می توانند به مقایسه نوع دروغگویی رسانه ها بپردازند. پایگاه «تکذیب» خود تولید کننده محتوا نمی‌باشد و منبع مطالب آن اخبار و تکذیبیه‌های موجود در رسانه‌های مختلف و انعکاس آن‌ها در قالب ویژه است. بنابراین، بازدید کنندگان سایت خواهند بود که در وبگردی های خود صیاد دروغ‌ها و تکذیب‌ها بوده و یاری کننده این پایگاه در بدل شدن به مرجعی غنی از دروغ‌ها، شایعه‌ها و تکذیب‌های دسته‌بندی شده خواهند بود.

 

لذا از همه کاربران فضای مجازی دعوت می شود برای همکاری با سایت تکذیب با دادن مدال به دروغ‌ها با توجه به میزان تاثیر گذاری آن دروغ در پاکسازی فضای مجازی از مطالب دروغ وخلاف واقع ، دوستانشان را در سایت تکذیب یاری نمایند و یا در سایت ثبت نام نموده و خود در بروز رسانی سایت سهیم باشند.

 

وی بیان کرد :در حال حاضر بازدید کنندگان سایت با مدال دهی بر اساس تاثیر گذاری هر دروغ رده بنده سایت های خبری را ایجاد می نمایند و هم اکنون از علاقه مندان فعالیت در این سایت ثبت نام انجام می شود و در آینده بسیار نزدیک تکذیب به رسانه ای کاربر محور تبدیل خواهد شد.

 

لازم به ذکر است آدرس اینترنتی سایت تکذیب takzib.com می باشد.