شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن فریضه انقلابی است/ غرب با چه رویی می گوید به ایران اطمینان نداریم

حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی امروز در پایان جلسه درس تفسیر خود در مسجد اعظم قم بر ضرورت حضور گسترده اقشار مختلف مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تاکید کرد.  به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، وی با تاکید بر این که همه ما موظف به شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن هستیم، گفت: ۲۲ […]

javadi1حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی امروز در پایان جلسه درس تفسیر خود در مسجد اعظم قم بر ضرورت حضور گسترده اقشار مختلف مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تاکید کرد.
 به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، وی با تاکید بر این که همه ما موظف به شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن هستیم، گفت: ۲۲ بهمن روز با عظمت دینی ما است، مساله ۲۲ بهمن و حضور در راهپیمایی یک امر عادی نیست، بلکه جزو فریضه انقلابی است.
 حضرت آیت الله جوادی آملی افزود: انقلاب یک سلسله نافله و یک سلسه روزها دارد که به منزله فریضه است و ۲۲ بهمن در زمره دسته دوم قرار می گیرد.
پرونده غرب سیاه تر از آن است که بخواهند درباره ملت عزیز ایران قضاوت کنند
وی در ادامه با بیان این که گروه ۱+۵ دست شان تا مرفق به خون بشر آغشته است و پرونده آنها سیاه تر از آن است که بخواهند درباره کشور عزیز و با شرافت ایران حرفی بزنند،‌ گفت:‌ عزیزان ما در دیدارهای خود با آنها افزون بر بحث انرژی هسته ای، پرونده سیاه شان در مناطق مختلف خاورمیانه و خاور دورر را یادآور شوند؛ آنها نه تنها نسبت به ما بلکه نسبت به خودشان نیز بد کردند.
حضرت آیت الله جوادی آملی خطاب به غرب گفت: شما چگونه می گویید به ایران اطمینان ندارید؟ دو کار اینها کردند هم حوزویان آنها کاری نابخردانه کردند که عقل و منطق نمی پذیرد و هم دانشگاهیان آنها، دانشگاهیان و حوزویان ما این کارها را نکردند.
وی ادامه داد: حوزویان آنها که کلیسا و رهبران کلیسا خروجی آن است، جناب گالیه را به جرم این که می گوید زمین حرکت می کند سوزاندند،‌ ما چنین کاری نکردیم. شما این سابقه سیاه را در پرونده دارید،‌ جنگ جهانی اول و دوم را شما راه انداختید، ما چنین کاری نکردیم؛‌ ما یک سر و گردن از شما بالاتریم، شما جز شرف، عظمت و آزادی از ما ندیده اید.
این استاد حوزه علمیه قم افزود: چرا دهان باز می کنید و می گویید به ایران اطمینان نداریم، جنگ جهانی اول و دوم را که راه انداخت؟ هشتاد میلیون نفر را شما خاک کردید. عظمت،‌عزت و شرف این ملت را می خواهید ببینید به تاریخ بنگرید و حقایق را درک کنید.
وی تاکید کرد: شما ده سال جنگ را بر ما تحمیل کردید، هشت سال دفاع مقدس و دو سال جنگ داخلی. تا انقلاب به پیروزی رسید، خلق ترکمن را راه اندازی کردید،‌ به آنها اسلحه دادید و جنگ رسمی شروع شد، اما سپاه و بسیج رفتند و غائله را خاموش کردند، ‌کردستان را به آتش کشیدید،‌ انفجار دفتر حزب جمهوری، نخست وزیری، انفجار کوی و برزن کار شما بود.
حضرت آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: بعد از این دو سال هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کردید، اما این مردم با بزرگواری تحمل کردند تا جایی که امام قطعنامه را با زهر هلالل قبول کردند، بعد کاری کردید که کفار رسمی دارند می کنند.
وی اضافه کرد: همین که امام و مسؤولان و مردم قطعنامه را پذیرفتند، عملیاد مرصاد را علیه ما راه اندازی کردند، عزیزان ما رفتند و خاموش کردند، ‌این جریان بعد از قطعنامه بود، صدام به کویت حمله کرد، امیر کویت به گریه افتاد و به غرب التماس کرد،‌ به ما گفتند صدام به شما بسیار آسیب رسانده، ‌ در شرق عراق گلوله ای رها کنید، اما امام و مردم اجازه ندادند؛ اینها نشان دهنده عظمت،‌ کرامت و شرف ما است
غرب به توافق ژنو اعتنا نمی کند
وی با تاکید بر این که غرب به توافق ژنو و امثال آن اعتنا نمی کنند، گفت: اینها زیر تمام قول و قرارهای خود می زنند،‌ سوگند می خورند و توافق می کنند، اما هنوز مرکب شان خشک نشده زیر آن نمی زنند، این را قرآن می گوید.
واکنش به یاوه گویی های جان کری
حضرت آیت الله جوادی آملی ابراز داشت: جناب جان کری و امثال او باید بدانند ما یک سرو گردن از آنها بالاتر هستیم. ما بزرگواری، عزت، اعتماد و کرامت خود را نشان داده ایم.
وی بیان کرد: دین ما می گوید وقتی چیزی را امضا کردی پای آن بایست، چرا به خود اجازه می دهید و می گویید به ایران اطمینان نداریم،؟ شما پرونده تان سیاه تر از آن است که بگویید به ایران اطمینان ندارید،‌ این عظمت دین وقرآن و شرف قرآن است؛ برای این شرف همه باید حرکت کنند.
حضرت آیت الله جوادی آملی بیان داشت: البته ممکن است در یک کشور هفتاد و پنج میلیونی چند نفر ناراضی باشند و مساله دین برای شان حل نشده باشد اما شرف یک مساله مشترک و بین المللی است؛ بیان نورانی حضرت سید الشهدا(ع) در قتلگاه «ان لم تکن لکم دین و کنتم لا تخافون المعاد فکونوا احرارا فى‏دنیاکم» یک دستور دینی و بین المللی است، دین و قرآن هم بخش محلی، هم بخش منطقه ای و هم بخش بین المللی دارد.
حضرت آیت الله جوادی آملی بیان کرد: در مقدمه قانون اساسی نیز آیه هفت و هشت سوره مبارکه ممتحنه آمده است که با کفار، مشرکان و ملحدان هم می توان زندگی مسالمت آمیز داشت.
وی با انتقاد از استفاده ابزاری قدرت های جهانی از واژه های همچون حقوق بشر و دمکراسی، گفت: الان که سخن از دمکراسی می زنند دست همه اینها روی ماشه اتم است و اگر خدایی ناکرده جنگ جهانی سوم راه بیفتد کسی روی زمین نمی ماند.
هر کس ایرانی است باید در راهپیمایی شرکت کند
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم تاکید کرد: دین ما می گوید اصل سلاح اتمی را از روی زمین بردارید؛ دین ما عقل و منطق و کرامت است،‌ اگر این سلاح ها در جنگ بکار برود کسی روی زمین نمی ماند، اینها را باید مسؤولان عزیز ما در مذاکرات به طرف مقابل بگویند که اگر عاقل و خردمند هستند و فهمی دارند می فهمند که ایران مهد کرامت، عزت و شرف است.
 

حضرت آیت الله جوادی آملی در پایان مجددا مردم را به حماسه آفرینی در ۲۲ بهمن دعوت و تاکید کرد: هر کس ایرانی است باید در راهپیمایی شرکت کند، ‌ان شاءالله همه با جلال و شکوه شرکت کنیم، شعار ما این باشد که وحدت که خدا به عنوان نعمت ویژه یاد کرده است را بیش از گذشته حفظ کنیم.