شفاعت امام حسین یکی از رزق‌های عاشورا است

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی میرباقری رییس فرهنگستان علوم اسلامی قم شب تاسوعای حسینی در جمع زائران و عزادارن حرم حضرت معصومه(س)، با بیان این‌که شفاعت از رحمت‌های ویژه خداوند است که به محبین، خاشعین و افراد خاص اختصاص پیدا می‌کند، گفت: به جز چهارده معصوم(ع) همه به شفاعت نیاز دارند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، وی با بیان […]

mirbagheri-6حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی میرباقری رییس فرهنگستان علوم اسلامی قم شب تاسوعای حسینی در جمع زائران و عزادارن حرم حضرت معصومه(س)، با بیان این‌که شفاعت از رحمت‌های ویژه خداوند است که به محبین، خاشعین و افراد خاص اختصاص پیدا می‌کند، گفت: به جز چهارده معصوم(ع) همه به شفاعت نیاز دارند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، وی با بیان این‌که یکی از ویژگی‌های شفاعت تطهیر انسان است، ابراز داشت: تنها معصومان(ع) و انبیای الهی هستند که طاهرند و حتی مؤمنان نیز دارای ناخالصی هستند.
رییس فرهنگستان علوم اسلامی قم با اشاره به این‌که مؤمنان گناه نکرده و از آن لذت هم نمی‌برند، اظهار داشت: انسانی که در بندگی و اطاعت خدا ثابت قدم باشد هیچگاه از اعضا و جوارح خود غافل نمی‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری درگیری و مخالفت با ولی خدا را گناهی بزرگ و غیر قابل بخشش خواند و افزود: لغزش و ترک اولی میان مؤمن و خدا حجاب ایجاد می‌کند.
وی با اشاره به حضور ملائکه و جنیان در روز عاشورا برای کمک به امام حسین(ع)،‌ گفت: امام حسین(ع) کمک جنیان و ملائکه را نپذیرفتند چون با شهادت خود شفاعت هدایت را برای شیعیان می‌خواستند.
رییس فرهنگستان علوم اسلامی قم با تأکید بر این‌که انسان نیازمند شفاعت ائمه اطهار(ع) است، ابراز داشت: شفاعت ائمه اطهار(ع) در دنیا و آخرت مورد نیاز مؤمنان است.
حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری با اشاره به معنای صحیح شفاعت، گفت: شفاعت به این معنا نیست که انسان به هر کاری دست بزند و وارد بهشت شود؛ شفاعت، بکاء و زیارت در مؤمنان ایجاد غرور نمی‌کند.
وی با بیان این‌که یکی از رزق‌های عاشورا شفاعت است، شفاعت امام حسین(ع) را همراه محبان دانست و گفت: شفاعت امام حسین(ع) لحظه‌ای از ما برداشته نمی‌شود.