شهدای بدون مرز و مدافعان حرم اهل بیت امروز در اوج غربت به سر می‌برند

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان شامگاه چهارشنبه در مراسم وداع با پیکر شهید قاسم شجاعی از مدافعان حرم حضرت زینب (س) اظهار داشت: با گذشت زمان و هرچه از دوران دفاع مقدس می‌گذرد باید از نظر معنوی به شرایط بهتری برسیم؛ البته طبیعی است که با بالاتر رفتن این شرایط و درجات معنوی، ابتلا و امتحانات نیز […]

panahian-4حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان شامگاه چهارشنبه در مراسم وداع با پیکر شهید قاسم شجاعی از مدافعان حرم حضرت زینب (س) اظهار داشت: با گذشت زمان و هرچه از دوران دفاع مقدس می‌گذرد باید از نظر معنوی به شرایط بهتری برسیم؛ البته طبیعی است که با بالاتر رفتن این شرایط و درجات معنوی، ابتلا و امتحانات نیز سخت‌تر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، وی ادامه داد: غریب‌تر از شهدای دوران دفاع مقدس در حال حاضر وجود ندارد؛ گرچه در حال حاضر دیگر آن شهدا غریب نیستند و برایشان مراسم و یادبود می‌گیرند، اما این امر به مرور زمان اتفاق افتاده و اگر الان کسی شهید شود، غربت شهدای دفاع مقدس را ندارد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه برخی شهدای امروز برای دفاع از اسلام، خارج از وطن و کشور خود به شهادت می‌رسند، یادآور شد: فصل جدیدی از انقلاب در جهان اسلام باز شده و امروز می‌بینیم از عراق، سوریه، لبنان، افغانستان و … برای دفاع از اسلام و مظاهر آن به سوریه آمده و شهید می‌شوند.

به گفته پناهیان، در بین تمامی گروه‌ها و افرادی که برای دفاع از حرم حضرت زینب به سوریه می‌روند، جوانان افغانستان از امتیاز بیشتری برخوردارند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به جمله معروف امام راحل که فرمودند امروز زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، افزود: هر کس به هر طریق بتواند به شهدا وصل شود و یاد آنان را زنده نگهدارد، اجرش کمتر از شهادت نیست.

وی اضافه کرد: دشمن در دوران دفاع مقدس، قبل و بعد از آن به دنبال انحراف و فاسد کردن جوانان بوده و هست اما جوانان ما عاشق شهادت بودند و امروز نیز که حرم حضرت زینب(س) محل تربیت سربازان ولی عصر(عج) است، نظیر این جوانان کم نیست.

به گفته این استاد حوزه و دانشگاه، شهدای بدون مرز و کسانی که در خط مقدم دفاع از ارزش‌ها و مظاهر آن در لبنان و سوریه و در جوار حضرت زینب شهید می‌شوند، در اوج غربت قرار داشته و شهید می‌شوند و این در واقع همان ثمره خون شهدا در دوران دفاع مقدس است که اکنون راه را برای دیگران باز کرده و به جرأت می‌توان گفت تعداد جوانانی که پای پرچم و اصول دین ایستاده از دوران دفاع مقدس بیشتر است.

پناهیان در پایان یادآور شد: خون و معنویت شهدا در سوریه و لبنان، حرم حضرت زینب و خط مقاومت را نورانی کرده و به برکت خون آنان است که جهان اسلام و عاشقان شهادت و اسلام ناب که امام خمینی(ره) را رهبر خود می‌دانند باید به پاخاسته و مقابل کفر و الحاد زمانه و مظاهر آن سینه سپر کرده و از آرمان‌های شهدا دفاع کنند.