طرح مساله هولوکاست نقطه قوت احمدی نژاد بود

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب، استاد حوزه و دانشگاه شامگاه دوشنبه نهم اردیبهشت ماه در سلسله جلسات بصیرتی که در حسینیه فاطمه‌الزهرا(س) واقع در میدان سپاه تهران برگزار شد، به پرسش‌های شرکت‌کنندگان پاسخ داد. وی ابراز داشت: احمدی نژاد ولایت را قبول دارد اما اصل ولایت برای امام زمان(عج) است و می‌گویند در زمان غیبت صغری ولایت […]

taaeb-2حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب، استاد حوزه و دانشگاه شامگاه دوشنبه نهم اردیبهشت ماه در سلسله جلسات بصیرتی که در حسینیه فاطمه‌الزهرا(س) واقع در میدان سپاه تهران برگزار شد، به پرسش‌های شرکت‌کنندگان پاسخ داد.

وی ابراز داشت: احمدی نژاد ولایت را قبول دارد اما اصل ولایت برای امام زمان(عج) است و می‌گویند در زمان غیبت صغری ولایت با کسانی بود که فقیه نبودند و همچنین معادل غیبت صغری، ظهور صغری و در در دوران غیبت کبری ظهور کبری قرار داده‌اند که مانند زمان غیبت صغری که امام زمان(عج) برای یک نفر ظهور داشت، هم‌اکنون هم در دوران ظهور کوچک یک نائب خاص ولایت دارد و او مشایی است.

وی افزود: احمدی نژاد، مقام معظم رهبری را فقیه می‌داند اما می‌گوید مشایی قله است، زلال است، اوامر امام زمان(عج) را مستقیم تر از مقام معظم رهبری می‌آورد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب در ادامه این مطلب اظهار داشت: در قضیه یک‌شنبه سیاه مجلس، احمدی نژاد می‌گوید مشایی به من گفته بود که مقام معظم رهبری فرمودند خلاف شرع و قانون بود اما احمدی نژاد می‌گوید ایشان این مطلب را می‌گویند اما با فقه خودشان.

این استاد حوزه و دانشگاه همچنین بیان داشت: احمدی نژاد از خط ولایت بیرون نرفته است اما «ولی‌اش» یک ‌خورده تغییر کرده است، بالاخره این هم یک تجربه ای بود که دشمن فردی را آورد که این‌طور بتواند بر رییس جمهور ما اثر بگذارد اما دشمن انگشت به دهان مانده است که مقام معظم رهبری تا امروز از احمدی نژاد کار کشیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، وی با اشاره به این‌که من سوادی ندارم اما بزرگ شده انقلاب هستم و برخی از قوانین و مقررات را می‌دانم ،گفت: شورای نگهبان در باب افراد نظر می‌دهد و من در حق خودم، حق ندارم به‌گونه‌ای جلو بروم که این شورا را در رد و قبول دچار مشکل کنم

جبهه پایداری کاندیدای خود را زود معرفی کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب اضافه کرد: اگر پیش از تأیید شورای نگهبان از من بپرسند که چه کسی اصلح است تا به او رأی بدهیم، می‌گویم صبر کن تا ابتدا شورای نگهبان تأیید صلاحیت کند که ما بین آن افراد حق انتخاب داریم و اگر به بسیاری از آقایان هم بگویید، می‌گویند هم‌اکنون چیزی نمی‌گوییم.

وی اظهار داشت: جبهه پایداری کاندیدا را زود معرفی کرد بهتر بود صبر می‌کردند اما آقای مصباح عمار رهبری و یک شخص بصیر و آیت‌الله است که مصلحتی را می‌داند که شاید من نمی‌دانم.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان این‌که احمدی نژاد شعار عدالت‌گرایی را هیچ‌گاه رها نکرد، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در شهریور سال گذشته فرمودند علت مخالفت‌ها با این دولت یکی پرکاری و دیگری پایداری بر اصول است.

وی افزود: من هنوز ندیدم که احمدی نژاد از نظر اجرایی از اصول خودش برگردد و در انطباق اصول، هرگز از ولایت برنگشت اما در انطباق مصداق دچار اشتباه شد و کماکان می‌گوید باید برای ظهور امام زمان(عج) تلاش کنیم.

مشایی تمام نیروهای خوب را از احمدی نژاد گرفت

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب وجود مشایی که عقل مخرب است را نقطه منفی احمدی نژاد دانست و ابراز داشت: دلیلش این است که مشایی هرچه نیروی خوب بود از احمدی نژاد گرفت و تمام اخراجی‌های دولت او هم‌اکنون درحال کاندیدا شدن برای ریاست جمهوری هستند اما اگر او با دولت نهم وارد کار شده بود، امروز در دنیا اسطوره بود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به این‌که دولت آینده باید پرکار و پایبند به اصول باشد و مانند شیر جلوی دشمن بایستد، عنوان داشت: روزنامه‌نگاری در گیت ایست و بازرسی عصبانی شد و گفت فردا یک مطلب علیه شما در روزنامه می‌نویسم درحالی‌که دشمن مانند ما نیست که در عصبانیت تصمیم بگیرد و به نوع گفته‌های ما اصلا توجه ندارند.

وی در ادامه این مطلب، در تبیین دعوای بین ایران و آمریکا بیان داشت: هفده درصد امکانات همه جهان از نفت، گاز، معادن و زمین‌های قابل کشاورزی در ایران است، که در دهان آمریکا بوده است و آن را قورت می‌داده که از او گرفته شده و می‌خواهد آن را دوباره ببلعد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب افزود: کاری ندارند که ما درباره عدم پذیرش این کار، از خواهش می‌کنم و یا از غلط کردی استفاده می‌کنیم آنها فقط وقتی راضی می‌شوند که دو دستی این‌ها را تقدیمش کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان این‌که نخریدن نفت خط آخر بود، گفت: شروع جنگ تحمیلی اشتباه بود و دشمنان هنوز هم حسرت می‌خورند که چرا آن را شروع کردیم و امام خمینی(ره) فرمودند این جنگ از الطاف خفیه الهی است.

تحریم نفتی اشتباه استراتژیک دشمن بود

وی تحریم نفتی را اشتباه استراتژیک دشمن ارزیابی کرد و ابراز داشت: تحریم نفتی چنان زمینه را برای تولید و توجه به منابع ایجاد کرد که مقام معظم رهبری فرمودند حماسه اقتصادی.

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب گفت: یک اقدامی انجام شده بود که نماینده رهبری خودش به این نتیجه رسیده بود که به بدرقه سفرهای احمدی نژاد نرود یعنی درواقع یک تذکر عملی است.

این استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: نفت همان‌طور که می‌تواند تهدید باشد، می‌تواند فرصت هم باشد؛ تقریبا در همه جهان کشورهایی هستند که به مقدار کمی نفت دارند اما ترکیه کشوری است که مقدار کم هم نفت، گاز و انرژی ندارد و از این موضوع به‌طور جدی رنج می‌برد.

وی عنوان داشت: در سال ۱۳۶۰، یا ۱۳۶۱ در عربستان به مناسبتی با یک تحلیل‌گر سیاسی ترکیه همراه شدیم، او آن‌موقع گفت اربیل، کرکوک و موصل برای ترکیه است، نفت آن برای ما است و ما روزی آنجا را تصرف می‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب ادامه داد: وقتی آمریکا می‌خواست عراق را اشغال کند، از ترکیه راه خواست، ترکیه گفت به این شرط که کرکوک و موصل را به من بدهید، راه می‌دهم، آمریکایی‌ها شناخت شان از ترکیه از خود آنها بیشتر است زیرا بیست میلیون علوی در ترکیه وجود دارد که اگر با علوی‌های سوریه دست به دست هم بدهند، یک قدرت هستند.

ترکیه در بدجور مخمصه ای گیر کرده است

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه این مطلب بیان داشت: آمریکایی‌ها نپذیرفتند و از شمال رفتند اما در داستان سوریه قول نفت کرکوک و موصل را به ترکیه دادند که امروز ترکیه از مخمصه‌ای که در آن گیر کرده  و هیچ چیز از آن گیرش نیامده، می‌خواهد خودکشی کند.

وی تأکید کرد: ترکیه در قضیه سوریه ضرر کرد و تنها راهشان این است که بیایند و دست به دامن جمهوری اسلامی ایران بشوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب عنوان داشت: پنتاگون به این نتیجه رسیده است که آمریکا بیش از یک جبهه را نمی‌تواند اداره کند یعنی اگر در افغانستان است، عراق را نمی‌تواند اداره کند.

طرح مساله هولوکاست نقطه قوت احمدی نژاد بود

وی بیان داشت: مطرح کردن هولوکاست از قوت‌های احمدی نژاد بود و آنها که رد می‌کنند، اشتباه می‌کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه ابراز داشت: هاشمی می‌خواهد بر جریان انتخابات اثرگذار کند و کاندیدای موردنظر خود را بیاورد.

وی با بیان این‌که حضور قبل از ثبت نام و تأیید شورای نگهبان تعدد حضور اصول گرایان مطلوب است گفت: پس از تأیید باید یک نفر از آنها باقی بماند.

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب با بیان این‌که احمدی نژاد می‌گوید تمام اقداماتی که در زمینه یارانه‌ها در مختالفت با آن وجود دارد، سیاسی است و حاضر نیست هیچ تحلیل اقتصادی را گوش کند، ما قبول داریم که در جریان اجرای مرحله اول یارانه‌ها عده‌ای بی‌انصافی کردند و احمدی نژاد در اجرای مرحله اول شجاعت و جدیت به خرج داد و هنرمندانه جلو آمد.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: اما تحریم نفتی که شدیم، فرآیندهایی را در جامعه به‌وجود آورد که اجرای مرحله دوم یارانه‌ها توافق صددرصدی می‌خواهد که هنوز حاصل نشده است که اگر اجرا شود، نفس مردم در اقتصاد بسته می‌شود او نمی‌خواهد این را باور کند.

وی گفت: وقتی یارانه ۲۵۰ هزار تومانی را بدهی، سوخت را باید گران کنی که آن وقت قیمت‌ها سر به فلک می‌کشد.