متأسفانه شعار فرزند کمتر زندگی بهتر تبدیل به فرهنگ شده است

حضرت آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید عصر امروز در دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی،‌ بر ضرورت توجه به دستورات اسلامی در باب غذا خوردن تأکید کرد و گفت: طبابت بعد جسمانی و دین بعد معنوی انسان را تأمین می‌کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، وی با بیان این‌که انسان باید از جهت جسمی […]

sobhaniحضرت آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید عصر امروز در دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی،‌ بر ضرورت توجه به دستورات اسلامی در باب غذا خوردن تأکید کرد و گفت: طبابت بعد جسمانی و دین بعد معنوی انسان را تأمین می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، وی با بیان این‌که انسان باید از جهت جسمی و روحی سالم باشد، ابراز کرد: دین اهمیت ویژه‌ای به سلامت می‌دهد و این دو ارتباط تنگاتنگی با هم دارند.

این مرجع تقلید رایگان شدن زایمان طبیعی در بیمارستان‌ها را اقدامی پسندیده خواند و اظهار کرد:‌ باید تا حد امکان زایمان‌ها به صورت طبیعی انجام شود و باید به سویی رفت که سزارین تنها در موارد اضطرار صورت پذیرد.

حضرت آیت‌الله سبحانی بر ضرورت افزایش آمار جمعیت و ازدواج تأکید کرد و گفت: طبق آمارها در ازای هر دو مرگ یک و هفت دهم ولادت صورت می‌گیرد که این مسأله امری نگران کننده است.

رییس مؤسسه امام صادق(ع) با بیا این‌که متأسفانه تحدید نسل در زمان تحریم‌ها بیشر شد، افزود: متأسفانه تولید جمعیت در استان‌های شیعه بسیار کاهش یافته اما در استان‌های حاشیه‌ای جمعیت رو به افزایش است.

وی بر ضرورت ممنوع کردن ابزار کاهش جمعیت تأکید و کرد و اظهار داشت: ادامه روند فعلی در مسأله جمعیت برای نظام اسلامی خطرناک است.

حضرت آیت‌الله سبحانی با بیان این‌که متأسفانه شعار فرزند کمتر زندگی بهتر تبدیل به فرهنگ شده است، گفت: باید به گونه‌ای رفتار کرد تا مردم به ازدواج و تکثیر جمعیت تشویق شوند و در این صورت است که ایرانی آباد خواهیم داشت.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه در ادامه از رییس جمهور به خاطر توجه به بخش کشاورزی تشکر کرد و افزود: توجه به بخش کشاورزی سبب می‌شود که نیازی به واردات در این زمینه نداشته باشیم.