هتک حرمت مزار صحابه پیامبر (ص) چراغ سبزی برای تخریب مسجد‌الاقصی است‌

آآیت‌الله جعفر سبحانی امشب در دیدار مسئولان عقیدتی سیاسی سپاه استان قم با محکوم کردن هتک حرمت به مزار صحابه پیامبر و امیرمومنان اظهار کرد: وقوع این اتفاقات تلخ حاکی از آن است که مخالفین نه تنها اسلام را قبول ندارند؛ بلکه به انسانیت هم اعتنا نمی‌کنند. وی تصریح کرد: حجر بن عدی از صحابه‌ای […]

sobhaniآآیت‌الله جعفر سبحانی امشب در دیدار مسئولان عقیدتی سیاسی سپاه استان قم با محکوم کردن هتک حرمت به مزار صحابه پیامبر و امیرمومنان اظهار کرد: وقوع این اتفاقات تلخ حاکی از آن است که مخالفین نه تنها اسلام را قبول ندارند؛ بلکه به انسانیت هم اعتنا نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: حجر بن عدی از صحابه‌ای بود که به دست پیامبر مسلمان شد و بعد از حیات پیامبر نیز در زمره یاران علی(ع) قرار داشت و به جرم اینکه به ولایت علی(ع) پایبند بود خود و فرزندش به دست جلادان کشته شدند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: بعد از ۱۴ قرن جسد وی زیر خاک محفوظ بوده و دشمنان اسلام این جسد را از خاک خارج کرده و به جای دیگر منتقل کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، وی گفت: کسانی که مرتکب چنین اقدامی شدند اگر ذره‌ای انسانیت و ایمان داشتند با مشاهده جسد سالم دست از کار می‌کشیدند.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به اینکه اینگونه اقدامات نشانه دشمنی با ولایت است، جسارت به مقبره جعفر طیار را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: دست‌هایی پشت پرده این جریانات قرار دارد و اینگونه اقدامات چراغ سبز نشان دادن به اسرائیل برای تخریب مسجد الاقصی است.

وی اضافه کرد: این اقدامات مقدمه‌ای برای تخریب مزار پیامبر گرامی اسلام (ص) است و پس از آن می‌خواهند همه آثار اسلامی را از بین ببرند.

این مرجع تقلید تأکید کرد: در چنین شرایطی باید مسلمانان اقصی نقاط دنیا مراقب باشند و اجازه تجاوز و هتک حرمت به مقدسات اسلامی را ندهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و نام استان شهید مرتضی مطهری اظهار کرد: با مرحوم مطهری در درس امام شرکت داشتیم و تمام هم و غم ایشان خدمت به نسل جوان بود.

آیت‌الله سبحانی ادامه داد: شهید مطهری خود را وقف اسلام کرده بود و به تمام معنا خادم صدیق مردم بود.

وی با اشاره به میلاد بزرگ بانوی دنیای اسلام بیان کرد: نام حضرت مریم سه مرتبه در قرآن کریم ذکر شده است و این در حالی است که نام فاطمه مکرر در قرآن آمده است.

این مرجع تقلید در پایان یادآور شد: نام ایشان به مصلحت در قرآن نیامده است، اما ایشان صدیقه و معصومه هستند.