همیشه شماره تلفن یک اسلام شناس همراهتان باشد

حجت الاسلام محسن قرائتی، رییس ستاد اقامه نماز کشور شب گذشته در جمع دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در مسجد حضرت زهرا(س) عنوان کرد: اگر  اعتکاف تنها مثل یک جرقه باشد، با سه روز عبادت و نماز و روزه به پایان می رساند اما اگر این جرقه را به یک جریان تبدیل کنید تاثیرش بعد از اعتکاف […]

gharaati1حجت الاسلام محسن قرائتی، رییس ستاد اقامه نماز کشور شب گذشته در جمع دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در مسجد حضرت زهرا(س) عنوان کرد: اگر  اعتکاف تنها مثل یک جرقه باشد، با سه روز عبادت و نماز و روزه به پایان می رساند اما اگر این جرقه را به یک جریان تبدیل کنید تاثیرش بعد از اعتکاف هم همراهتان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، وی تأکید کرد: در اعتکاف چند نفر دوست و رفیق حزب اللهی پیدا کنید و با هم پیمان ببندید تا از این به بعد هر روز چند صفحه قرآن یا نهج البلاغه بخوانید، به درس دانشگاه اکتفا نکنید و خودتان را ارتقا بدهید زیرا توان شما بیشتر از دانشگاه است.

پاسخ حجت الاسلام قرائتی به دو شبهه

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با بیان این که باید خودتان را برای پاسخ گویی به شبهات آماده کنید، عنوان کرد: عده ای این شبهه را مطرح می کنند که چرا باید از مراجعی که معصوم نیستند و امکان خطا کردن در آن ها وجود دارد تقلید کنیم؛ در پاسخ باید گفت مراجع معصوم نیستند ولی حجت هستند همان گونه که دکتر معصوم نیست و ممکن است خطا کند اما نسخه ای که برای ما آماده می کند حجت است و ما آن را بدون چون و چرا می‌پذیریم.

وی به شبهه دیگری اشاره کرد و با بیان این که آدمی که عقل دارد چرا باید از وحی استفاده کند، گفت: تمام انسان های روی زمین بارها و بارها از رفتار و سخنانشان پشیمان شدند و این همه پشیمانی و آه موجود در جامعه نشان از کامل نبودن عقل انسان دارد؛ از این رو عقل انسان کمبود دارد و باید از وحی کمک بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی ادامه داد: ما سه راه پیش رو داریم، یا هرآنچه که خودمان می خواهیم و دوست داریم، یا هر آنچه در جامعه مُد است و دیگران دوست دارند و یا آنچه که خالق حکیم می خواهد؛ راهی که خودمان و دیگران دوست داریم به دلیل پشیمانی هایی که تاکنون برایمان به وجود آورده راه مطمئنی نیست و تنها راه خداوند صحیح است.

رییس ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: ممکن است عده ای بگویند چرا باید راهی که از حکمت و فلسفه اش آگاهی ای نداریم را طی کنیم؟ برای این افراد باز هم مثال پزشک را باید بیان کرد، پزشک بعضی از داروها را برای بیمار خود قبل از غذا و برخی را بعد از غذا، گروهی را هر ۶ ساعت و برخی دیگر را ۸ ساعته و …. تجویز می کند، بیمار هیچ گاه فلسفه این بعد و یا قبل از غذا و یا تفاوت در ساعت های استفاده از داروهای مختلف را نمی پرسد و بدون مقاومتی در برابر یک پزشک که نهایتا ۱۰ سال تحصیل کرده تسلیم می شود اما وقتی که به خداوند حکیم و پیامبر(ص) می رسد ادعای روشنفکری می کند.

وی به معتکفان توصیه کرد: همیشه شماره تلفن یک اسلام شناس همراهتان باشد زیرا برخی شبهه ها می توانند شما را از دین خارج کنند؛ همچنین در این ایام اعتکاف سعی کنید نماز و قرائت نمازتان را به کمک یکدیگر و روحانیون حاضر در اعتکاف درست کنید و هرکسی که به شما ظلم کرده است را ببخشید تا خداوند گناهان شما را ببخشد.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی تأکید کرد: به آشنایان و دوستان خود توجه کنید و در بین آنها هرکسی که تارک و یا کاهل الصلاه است را شناسایی و برای رفع مشکلش راه حلی پیدا کنید.