ولایت مداری مسؤولان لازمه تعالی نظام است

حجت اسلام مرتضی آقاتهرانی، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در همایش حامیان این جبهه در آذربایجان شرقی که شب گذشته در مسجد امام خمینی(ره) منطقه خطیب تبریز برگزار شد، با تأکید بر این‌که ولایت مداری مسؤولان و مردم لازمه تعالی نظام است، اظهار داشت: رهبری میزان و معیار صحت رفتار سیاسیون است.  وی با گرامیداشت […]

slider-aghtehrani2حجت اسلام مرتضی آقاتهرانی، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در همایش حامیان این جبهه در آذربایجان شرقی که شب گذشته در مسجد امام خمینی(ره) منطقه خطیب تبریز برگزار شد، با تأکید بر این‌که ولایت مداری مسؤولان و مردم لازمه تعالی نظام است، اظهار داشت: رهبری میزان و معیار صحت رفتار سیاسیون است.

 وی با گرامیداشت هفتمین روز ارتحال آیت الله خوشوقت، به خاطره ای از آن آن عالم ربانی پرداخت و خاطرنشان کرد: مهم ترین خصوصیت آن معلم اخلاق، حمایت و تبعیت از رهبری بود، در حقیقت رمز سعادت دنیا و آخرت در ولایت‌مداری نهفته و میزان سنجش اعمال ما ولایت است.

 عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به این‌که ولایت میزان سنجش کرده های سیاستمداران ما است، تصریح کرد: شناخت راه درست و انجام کار درست آسان است، اما استمرار و پایداری در آن کار سختی است. خیلی ها به امیرالمومنین(ع) تبریک گفتند اما در راه ولایت، پایداری نکردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در تبریز،  وی ادامه داد: عده ای در عمل به جدایی دین از سیاست قائل هستند، اما امام خمینی(ره) و اسلام این تفکر را قبول ندارد، میزان حق و باطل در زمان ما هم ولی فقیه است؛ خیلی از ما ادعا داریم ولی به صورت گزینشی عمل می کنیم. حرف ولایت حجت است؛ آقای احمدی نژاد، لاریجانی و هر کس دیگری باید کارهای خود را با گفته های رهبری میزان کنند.

 حجت الاسلام آقاتهرانی با اشاره به این‌که اسلام در همه ابعاد اجتماعی و سیاست حضور دارد، افزود: دین‌دار بودن در سیاست یعنی برای پیروزی خودمان دیگران را لجن مال نکنیم، از دروغ و تهمت پرهیز کنیم، باید این حقیقت را پذیرفت که تا نظام اسلامی و ولایت فقیه است، فتنه هم هست؛ فتنه های بعدی مانند پایه های تحصیلی یکی از دیگری مشکل تر است.

 نماینده مردم تهران در مجلس با تشریح اهداف جبهه پایداری در عرصه های سیاسی و انتخابات سال اینده گفت: « خلوص در برابر خدا، تابعیت در برابر رهبری و صداقت در برابر مردم » شعار جبهه پایداری است، مواضع رهبر انقلاب اسلامی معیار عمل است، ما پولی نداریم که به کسی بدهیم و البته اگر روزی دیدید به پول دادن می پردازیم بدانید خراب کرده ایم.

انتخابات ریاست جمهوری دوقطبی خواهد بود

 حجت الاسلام حسین جلالی رییس دفتر آیت الله مصباح یزدی نیز در این همایش گفت: انتخابات آینده ریاست جمهوری دوقطبی خواهد بود.

 وی با اشاره به موضع‌گیری اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری خرداد سال آینده گفت: اصلاح طلبان به خاطر اشتباهاتی که کرده اند روی آمدن به صحنه را ندارند، دولت نیز به گفته رییس جمهور کاندیدایی ندارد و قصد ورود نیز ندارد؛ بنابر این رقابت میان اصولگرایان ناب و مدعیان اصولگرایی خواهد بود.

 بخش دیگری از این نشست به پرسش و پاسخ اختصاص داشت، حجت اسلام مرتضی آقاتهرانی، در پاسخ به سؤال یکی از حاضرین در جلسه مبنی بر این‌که « نظر صریحتان درباره آقای هاشمی رفسنجانی چیست؟ » اظهار داشت: باید ایشان را با آقا تراز کنیم، این که ایشان نامه ای بدون سلام و خداحافظی نوشتند، اشتباه بود؛ ما هیچ کس را در کنار آقا قبول نداریم و فصل الخطاب بودن ولایت را کف ولایت مداری می دانیم.

 حجت الاسلام آقاتهرانی همچنین در پاسخ سؤالی مبنی بر این که اخیرا گفته اید ما نیازی به سردار و فرمانده نداریم؛ بعضی فرماندهان سپاه واکنش نشان داده اند در برابر این گفته؛ فرموده خودتان را واضح تر بیان می فرمایید؟ پاسخ داد: منظورم این بود که در برابر مقام ولایت سرباز می خواهیم، منظور من سپاه نبود.

 عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در پاسخ به سؤالی دیگر که « آیا این همایش با پول خمس برگزار شده است؟ » اظهار داشت: نه از این کارها کرده ام و نه خواهم کرد و نه فکر چنین کاری را می کنیم.

 وی تصریح کرد: تابلوهایی زده اند به نام حامیان جبهه پایداری از اهر، کلیبر، بناب و دیگر شهرها من هیچ کدام از این آقایان را نمی شناسم و نه از آنها چنین تقاضایی شده است و اگر روزی چنین کارهایی از ما سر زد ما را رها کنید.