کتاب محمد (ص) کیست در آمریکا رونمایی شد

همزمان با سالروز توهین کارگردان آمریکایی به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص)، مسلمانان مقیم آمریکا کتاب محمد (ص) کیست را به زبان انگلیسی در سراسر آمریکا منتشر کردند. به گزارش واحد مرکزی خبر، در مراسم رونمایی از این کتاب که ترجمه کتاب فروغ ابدیت آیت‌الله جعفر سبحانی و درباره تاریخ و سیره عملی زندگی گهربار […]

mohammad-bookهمزمان با سالروز توهین کارگردان آمریکایی به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص)، مسلمانان مقیم آمریکا کتاب محمد (ص) کیست را به زبان انگلیسی در سراسر آمریکا منتشر کردند.
به گزارش واحد مرکزی خبر، در مراسم رونمایی از این کتاب که ترجمه کتاب فروغ ابدیت آیت‌الله جعفر سبحانی و درباره تاریخ و سیره عملی زندگی گهربار رسول گرامی اسلام است، جمعی از اندیشمندان شیعی حضور داشتند.
رایزن فرهنگی کشورمان در سازمان ملل در این باره گفت: این اقدام در پاسخ به انتشار فیلم توهین‌آمیز سال گذشته کارگردان آمریکایی برضد پیامبر عظیم‌الشان اسلام (ص) بود تا به مردم آمریکا ثابت شود، مسلمانان واقعی اهل گفتگو و مجادله احسن هستند.
دکتر محسن اسلامی با اشاره به کیفیت و قیمت مناسب این کتاب ارزشمند و استقبال اولیه خوب جامعه دانشگاهی آمریکا گفت: نسخه چاپی و الکترونیکی این کتاب در پایگاه اینترنتی آمازون در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
سید فیصل رضا عابدی، سناتور شیعه پاکستانی نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما گفت: در چهارده قرن گذشته، تلاش‌های زیادی برای مخدوش کردن چهره تابناک پیامبر اسلام (ص) صورت گرفته است ولی به دلیل الهی بودن ایشان، این اقدامات راه به جایی نبرده‌اند.
دکتر سید میثم رضوی، نماینده تشکل غیردولتی شیعی در سازمان ملل نیز با اشاره به برداشت‌های نادرست از اسلام حقیقی، اعمال فشار بر شیعیان در کشورهایی مانند بحرین و عربستان را نوع دیگری از موج اسلام‌هراسی اما از نوع شرقی خواند.
شرکت‌کنندگان در این همایش بر ضرورت پرهیز رسانه‌های آمریکایی از ترویج اسلام‌هراسی تاکید و از جامعه دانشگاهی این کشور خواستند با مطالعه منابع صحیح معرفی اسلام، در اصلاح نگاه مخدوش مردم آمریکا به مسلمانان کمک کنند.
حادثه یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی و معرفی چهره‌های سلفی و تندرو القاعده به عنوان عاملان این اقدام تروریستی، نقش مخربی در نگاه جامعه آمریکا به مسلمانان جهان داشت.