اعزام مبلغ به مناطق محروم نیازمند حمایت است

مدیرعامل مؤسسه ولاء منتظر(عج) در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: اعزام مبلغ به مناطق محروم از جمله سیستان و بلوچستان به حمایت‌های مادی و معنوی نیازمند است. به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر(عج)، حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به اعزام مبلغان به مناطق سیستان و […]

ezzatمدیرعامل مؤسسه ولاء منتظر(عج) در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: اعزام مبلغ به مناطق محروم از جمله سیستان و بلوچستان به حمایت‌های مادی و معنوی نیازمند است.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر(عج)، حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به اعزام مبلغان به مناطق سیستان و بلوچستان از سال ۶۹ اظهار داشت: مدرسه علمیه معصومیه مسئولیت اعزام این مبلغان را تا سال ۸۰ به عهده داشته است.
وی خاطرنشان کرد: از سال ۸۰ مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر(عج) در قالب طرح بلاغ با همکاری نهادهایی مانند مجمع جهانی علوم اهل بیت (ع) و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اقدام به اعزام مبلغان به مناطق کرده است.
مدیر عامل مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر(عج) با اشاره به برگزاری دوره آموزشی برای طلبه‌های متقاضی اعزام به مناطق سیستان و بلوچستان گفت: طرز مواجه شدن با وهابیت، وحدت بین شیعیان و اهل سنت از جمله مباحث آموزشی است و مبلغان علاوه بر دریافت این آموزش‌ها در طول سال نیز با دریافت بسته‌های فرهنگی و کتاب تغذیه می‌شوند.
حجت‌الاسلام ‌عزت زمانی خاطرنشان کرد: تاکنون با همکاری و مشارکت نهادها اعزام به مناطق در ماه‌های رمضان و محرم صورت گرفته ولی به دلیل مشارکت نکردن مسئولان و مشکلات مناطق اعزامی تعداد اعزام شوندگان ماه رمضان از ۲۶ نفر در سال گذشته به ۱۸ نفر در سال جاری کاهش پیدا کرد.
وی تصریح کرد: امنیت، گرمی هوا و مکان استقرار از جمله مشکلاتی است که مبلغان در اعزام به مناطق با آنها رو به رو هستند که این مسائل سختی فعالیت‌های تبلیغی را افزایش می‌دهد.
مدیر عامل مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر(عج) با بیان اینکه اقداماتی نیز پیش از اعزام مبلغان به مناطق صورت می‌گیرد، اذعان داشت: اطلاعات آماری و مشکلات و شبهات از مناطق تهیه شده تا مبلغان با آگاهی بیشتر به مناطق اعزام شوند.
حجت‌الاسلام عزت زمانی خاطرنشان کرد: هجمه‌های فراوانی وهابیت به اسلام وارد کرده که باید حوزه علمیه به عنوان متولی اصلی در مبدا و مقصد با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم‌تری اقدام کند تا فعالیت‌های فرهنگی اجرا شود و شاهد عزت روز افزون باشیم.
وی تصریح کرد: تاسیس نمایندگی‌های دفاتر مراجع مراجع تقلید از نیازهای منطقه سیستان و بلوچستان است که دلگرمی برای مبلغان اعزامی را به همراه دارد.
مدیر عامل مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر(عج) تاکید کرد: مبلغان در مناطق به ابزارهایی نیاز دارند و حمایت‌های اقتصادی برای تحقق اعزام آنها باید صورت گیرد.