ایران بزرگترین رقیب برای پیشرفت تمدن آمریکاست

آیت الله مصباح یزدی در همایش کوثر ولایت که با حضور جمعی از فعالان فرهنگی از سراسر کشور در مجتمع یاوران مهدی(عج) جمکران برگزار شد ضمن تأکید بر تحلیل درست از تئوری ولایت فقیه خاطرنشان کرد: باید مسئله ولایت فقیه را به سادگی برای آحاد مردم تبیین نمود؛ ما باید ادله تعبدی و مقوله عمر […]

kosar-mesbah4آیت الله مصباح یزدی در همایش کوثر ولایت که با حضور جمعی از فعالان فرهنگی از سراسر کشور در مجتمع یاوران مهدی(عج) جمکران برگزار شد ضمن تأکید بر تحلیل درست از تئوری ولایت فقیه خاطرنشان کرد: باید مسئله ولایت فقیه را به سادگی برای آحاد مردم تبیین نمود؛ ما باید ادله تعبدی و مقوله عمر بن حنزله و مرفوعه ابو خدیجه را مطرح نموده و درباره مفردات آن بحث نماییم.

آیت الله مصباح یزدی در تبیین معنای ولی فقیه یادآور شد: کسی که در راس قدرتی قرار می گیرد تابع قانون است و باید بهتر از دیگران به آن علم داشته و التزامش به آن قانون نیز بیشتر از دیگران باشد و مسائل مردم را بهتر درک نماید.

وی افزود: شرط کسی که می خواهد در کشور اسلامی رهبر باشد؛ باید اول اسلام را بهتر از دیگران بفهمد؛ باید تقوای او بیشتر بوده و مدیریت بهتری داشته باشد؛ باید بداند در هر زمان چه کاری باید انجام داد.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در ادامه با تاکید بر مقایسه  انقلاب های عالم  و شرایط مختلف کشورها اظهار داشت: ایران از جایی که آمریکا او را یک ابزار بی اختیاری می شمرد, به اینجا رسیده است؛ زمان شاه شورشی در کشور عمان اتفاق افتاد و در این بین آمریکا به شاه دستور داد تا با سربازان ایرانی و سلاح هایی که متعلق به ایران بود با شورشیان مبارزه کند؛ علت این امر خواست آمریکا در استمرار حکومت عمان بود.

وی ادامه داد: شاه برای جلب حمایت و پشتیبانی آمریکا از کیسه مردم ایران و جوانان مردم در راه کشور دیگری و برای اهدافی که ضد اهداف ماست صرف می نماید.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: قبل از انقلاب اسلامی نمایندگان مجلس مورد تایید سفارت آمریکا و انگلیس بود، از اول سمت نمایندگی مجلس برای هر شهری تعیین و محفوظ بود. این وضع کشور ایران قبل از امریکا بود.

وی افزود: امروز آمریکا، ایران را بزرگترین خطر برای آمریکا می داند؛ ایران بزرگترین رقیب برای پیشرفت تمدن آمریکاست.