با یک گل بهار نمیشه! + پوستر

جدیدترین طرح‌های «خانه طراحان انقلاب اسلامی» در سطح شهرهای کشور به نمایش درآمد. بعد از نمایش مجموعه پوسترهایی چون «هنوز ادامه دارند»، «اراده ایرانی، سرمایه ایرانی»، «شمر زمانه‌ات را بشناس» و… اینبار پوسترهایی با موضوع سبک زندگی توسط «خانه طراحان انقلاب اسلامی» برای نمایش در سطح کشور آماده شده است. اثر جدید این موسسه «با […]

جدیدترین طرح‌های «خانه طراحان انقلاب اسلامی» در سطح شهرهای کشور به نمایش درآمد.

بعد از نمایش مجموعه پوسترهایی چون «هنوز ادامه دارند»، «اراده ایرانی، سرمایه ایرانی»، «شمر زمانه‌ات را بشناس» و… اینبار پوسترهایی با موضوع سبک زندگی توسط «خانه طراحان انقلاب اسلامی» برای نمایش در سطح کشور آماده شده است.

اثر جدید این موسسه «با یک گل بهار نمیشه» نام دارد و به صورت خاص به موضوع افزایش جمعیت می‌پردازد.

پروژه‌ی «با یک گل بهار نمیشه» از نمونه آثاریست که اولیت سنجی، تعریف و تولید آن، از ابتدا تا مرحلهی چاپ، در آتیله ی خانه طراحان انقلاب اسلامی صورت گرفت.

با یه گل بهار نمیشه

برای دیدن سایز اصلی تصاویر روی عکس کلیک کنید

روند رو به رشد ایران اسلامی امروز و سبقتی که از بسیاری کشورها گرفته ایم، در مسائل علمی، صنایع موشکی، هوا فضا و… مرهون جامعه ی جوان ماست. در عین حال کم توجهی به مسئله جمعیت و حفظ این نیروی جوانی در جامعه هشدارهایی را در پی خود پدید آورده است. هشدار در باره معضلات تربیتی ناشی از تک فرزندی، هشدار درباره کمبود نیروی جوان و آماده به کار و پیرشدن جامعه ی آینده، هشدار در باره ی معضلات اجتماعی، رفاهی و خانوادگی سالمندان در آینده و… .
از این رو، و از باب تاکیدی که مقام معظم رهبری بر این موضوع دارند، پرداخت به این موضوع وجه همت هنرمندان «خانه طراحان انقلاب اسلامی» شده است.

خانه طراحان انقلاب اسلامی در توضیح مراحل ایده تا اجرای این پروژه گفته است: پیش تولید این آثار با بررسی نمونه های موجود در سطح بین اللمل در موضوع سبک زندگی به صورت خاص جمعیت، آغاز شد.

این پروژه نیز با ایده پردازی گروهی آغاز شد. در ابتدا کلیه ی ایده های ممکن در بازه زمانی یکروزه مطرح گردید. در مرحله ی بعد ایده ها با توجه به مخاطب (مخاطب عام)، امید بخش بودن، تاکید بر نکات مثبت فرزندآوری پالایش شد.

پس از آن با توجه به زمانبندی تعریف شده، ایده حاضر برای اجرا انتخاب و وارد مرحله ی تولید شد.

در مرحله تولید ابتدا پیش طرح های اولیه به منظور دستیابی به ترکیب بندی مناسب و جانمایی عناصر موجود، صورت گرفت.

پس از آن نوبت به پیش طرحِ پس زمینه ها و اجرای نهایی هریک رسید. مرحله بعد اختصاص به طراحی شخصیت و جزیئات مورد نظر داشت.

با جاگذاری نهایی هریک از عناصر تصویر، نوبت به پردازش نهایی و اصلاحات کیفی تصایر رسید.

در این مرحله می بایست با توجه به تغییرات جزئی ایجاد شده در حین اجرا، عنوان بندی اثر، مناسب سازی می شد که عنوان «با یک گل بهار نمیشه» به همین منظور انتخاب گردید.

با یه گل بهار نمیشه

برای دیدن سایز اصلی تصاویر روی عکس کلیک کنید

بسترهایی که برای اکران آثار در نظر گرفته شده است تفاوت هایی در ابعاد و بعضا ملاحظات و محدودیت های اساسی دارند. برای مثال آماده سازی آثار برای نمایش بروی بدنه ی اتوبوس ها، قریب به یک اجرای مجدد بود.

عرشه‌ی پل ها نیز که ارتفاع کمی دارند نیاز بود در باره ی برجستگی و تخت بودن قسمت های مختلف آن تصمیم گرفته می شد. در پایان با تلاش و مجاهدت دوستانآثار به سرعت در سطح شهر منشر گردید.