تاملی در اهداف پیامک محاصره حرم حضرت رقیه

چند وقتی است که پیامکی مجعول تحت عنوان محاصره حرم حضرت رقیه(س) و احتمال تخریب آن به صورت سراسری در کشور پخش شده که البته هر بار نیز خبر آن از سوی مسؤولان امر تکذیب شده است.   اخیرا نیز که عده ای از تروریست های تکفیری سوری با یورش وحشیانه به حرم مطهر جناب حجر بن عدی […]

smsچند وقتی است که پیامکی مجعول تحت عنوان محاصره حرم حضرت رقیه(س) و احتمال تخریب آن به صورت سراسری در کشور پخش شده که البته هر بار نیز خبر آن از سوی مسؤولان امر تکذیب شده است.
 
اخیرا نیز که عده ای از تروریست های تکفیری سوری با یورش وحشیانه به حرم مطهر جناب حجر بن عدی یکی از صحابه پیامبر و امیرمؤمنان قبر این بزرگوار را نبش کرده و جسد وی را ربودند، دوباره پیامک تهدید و محاصره حرم حضرت رقیه(س) نیز در سامانه های پیامک به صورت گسترده توزیع شد.
 
اینبار البته نکته ای جدید نیز به متون پیامک ها اضافه شده بود و آن اینکه آیت الله سیستانی برای رفع حصر و خطر احتمالی از حرم حضرت زینب(س) توصیه کرده اند که همه راس ساعت مقرری سوره حشر را قرائت کنند!
 
درباره انتشار اینگونه اخبار چند نکته وجود دارد که لازم است به آن توجه شود.
 
– مسؤول دفتر حضرت آیت الله سیستانی درتهران در گفت‎وگو با رسانه ها، ضمن تکذیب پیامک‌های منتشر شده منتسب به این، عنوان کرد: گفته ها و مطالب را به معظم له نسبت داده اند که به کلی خلاف واقع بوده بدینوسیله به عموم برادران و خواهران ایمانی اعلام می کنیم که هر گفته و مطلبی که در رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی به ایشان نسبت داده می شود اگر به تائید دفتر معظم له نرسیده باشد فاقد اعتبار است.
 
-همچنین چندی پیش یکی از مسؤولان آستان مقدس حرم حضرت رقیه(س) در گفت‎وگو با رسانه‎ها تصریح کرد: حرم حضرت رقیه(س) تنها حرم مطهری است که در خارج از خاک جمهوری اسلامی ایران به طور کامل از سوی گروهی ایرانی اداره می شود و در واقع ایرانیان متولی آن هستند و دست اندرکاران آستان مقدس به شمار می روند.
 
وی در ادامه افزود: بدون شک وهابیون از اداره شدن آستان مقدس حرم حضرت رقیه(س) از سوی ایرانیان ناراحت و ناراضی هستند و مایلند که مدیریت این مکان از دست ایرانیان خارج شود؛ از همین رو هر از چند گاهی چنین پیامک هایی را ساخته و به طور گسترده منتشر می کنند تا به افکار عمومی القا نمایند که به خطر افتادن حرم حضرت رقیه(س) بخاطر ضعف در مدیریت است لذا باید دست اندرکاران و متولیان آن تغییر یابند.
 
– حرم حضرت رقیه(س) بر خلاف منطقه زینبیه و حرم حضرت زینب(س) که تا حدودی در حومه شهر دمشق واقع است و برخی خطرات آن را تهدید می کند، دقیقاً در بازار منطقه قدیمی مرکز شهر و نزدیک مسجد جامع اموی قرار دارد که امن ترین نقطه سوریه به شمار می آید که در کنترل کامل ارتش و نیروهای امنیتی سوریه و گردان حضرت اباالفضل العباس(ع) قرار دارد.
 
– گرچه دعا و قرائت قرآن رمز موفقیت شیعه در مقابل تهدیدات دشمنان است، اما به این نکته باید توجه کرد که توسل بر مبنای اخبار دروغ می تواند چه تبعاتی را در افکار عمومی داشته باشد که البته جبران ناپذیر است و می تواند ریشه اعتقادی مردم را تضعیف نماید.
 
– یکی از تکنیک های عملیاتی روانی برای شکست نفر مقابل ایجاد رعب و وحشت در دل اوست. چیزی که خداوند در سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۵۱ به مومنان قول آن را می دهد و می فرماید: «سنلقی فی قلوب الّذین کفروا الرّعب» (من در دلهای کافران هراس خواهم افکند.) این مژده الهی است برای مومنان، اما باید مراقب بود که دشمن از همین روش برای مقابله با مسلمانان سوء استفاده نکند. انتشار اخبار اینچنینی خوف و رعبی در افکار عمومی ایجاد می‎کند که آن ها را به جهتی که سازنده خبر در نظر دارد سوق می دهد.
 
تولید اخبار دروغ و انتشار عمومی آن در سطح جامعه هدفی است که دشمن برای منحرف کردن افکار عمومی و اصلی فرعی کردن مسائل مهم مسلمانان از آن بهره می برد. خبر محاصره حرم حضرت رقیه(س) و حضرت زینب(س) و هتک حرمت این بزرگواران که اخیرا تمام عرصه شبکه های اجتماعی و فضای مجازی را درنوردیده دقیقا همین هدف دشمن را دنبال می‎کند به طوریکه مسلمانان را از این حادثه و قدرت تروریست ها به شدت ترسانده و در نهایت آنها را به مدارا با جریان تکفیری برای حفظ حرمت عتبات وادار می کند.
 
همچنین توزیع سراسری پیامک محاصره حرم حضرت زینب(س) و جسارت به بارگاه ملکوتی این بانوی بزرگ، ضعف ارتش سوریه را در حفظ این مکان مقدس القا کرده و شکست مقاومت را در ذهن ها متبادر می‎کند، که باز هم نتیجه به نفع دشمنان رغم می خورد.
 
– یکی دیگر از اهداف مطرح کنندگان این اخبار تفرقه علنی میان شیعه و سنی است. تحریک احساسات شیعه با استفاده از ماجرای کربلا و شخصیت های بی نظیر آن و کشاندن نوک پیکان اتهام به سوی برادران اهل تسنن و نهایتا ایجاد اختلاف و درگیری میان آنها برنامه ای است که تنها صهیونیستها از آن سود می برند. لذا در این راستا تمام همت خود را می گمارند تا به نتیجه برسند. نکته قابل اینجاست که در اینگونه حوادث بسیاری از علمای اهل تسنن تمام قامت به محکومیت آن برخاسته و مسلمانان را به مقابله با هتک حرمت اهل بیت عصمت و طهارت فراخواندند.
 

– نکته آخر اینکه موارد مذکور نباید ما را اصل وقاحت و بی شرمی وهابی‎های تکفیری که در صفحات فیس بوک خود دم از ادامه توهین ها می زنند و اصل مبارزه منطقی و قدرتمند با آنها غافل نماید. رسانه های ضداستکباری موظفند که با روشنگری پشت پرده جریانات تکفیری را افشا کرده و در جهت آگاهی مسلمانان برای مقابله با هتاکان و حفظ وحدت میان شیعه و سنی گام بردارند.

(منبع رسا نیوز)