تدوین منشور فرهنگی از نگاه مقام معظم رهبری

معاون آموزش مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر (عج) از تهیه و تدوین منشور فرهنگی از نگاه مقام معظم رهبری خبر داد. حجت‌الاسلام سید محمد هاشمی، معاون آموزش مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر (عج) در گفتگو با مرکز خبر حوزه با اشاره به تاریخچه ای از این مؤسسه اظهار داشت: این مؤسسه با هدف احیاء بخشی از منویات […]

m-amoozeshمعاون آموزش مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر (عج) از تهیه و تدوین منشور فرهنگی از نگاه مقام معظم رهبری خبر داد.

حجت‌الاسلام سید محمد هاشمی، معاون آموزش مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر (عج) در گفتگو با مرکز خبر حوزه با اشاره به تاریخچه ای از این مؤسسه اظهار داشت: این مؤسسه با هدف احیاء بخشی از منویات امام راحل و مقام معظم رهبری که مغفول مانده بود و متولی خاصی نداشت تشکیل و از سال ۸۰ کار خود را به صورت رسمی آغاز نمود.
وی افزود: هدف و چشم انداز اصلی این مؤسسه احیاء این امور مغفول بوده و مؤسسه می کوشد تا گامی در رسیدن به دولت اسلامی بردارد.
حجت‌الاسلام هاشمی با اشاره به برخی از فعالیت های انجام شده در مؤسسه ولاء منتظر، گفت: به طور مثال یکی از منویات مقام معظم رهبری این بود که تاریخ انقلاب برای همه بازگو شود و همگان آن را بدانند و این مؤسسه در این عرصه ورود و اقدام به انجام برخی اقدامات از جمله برگزاری سلسه جلسات و همایش های جریان شناسی تاریخ معاصر و دوره های آموزشی نمود.
معاون آموزشی مؤسسه ولاء منتظر با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده، ابراز داشت: برگزاری دوره های متعدد آموزشی از جمله عصر امام خمینی (ره)، جریان شناسی تاریخ معاصر و دوره های تربیت مربی از دیگر فعالیت های این مؤسسه به شمار می رود.
وی ادامه داد: تهیه منشور فرهنگی از نگاه مقام معظم رهبری، سلسله نشست های مخاطرات اسلامی، نشست غزه و تهیه و پخش فیلم شهید ابراهیمی با عنوان ماه گویان، بخش دیگری از فعالیت های مؤسسه ولاء منتظر محسوب می شود.
حجت‌الاسلام هاشمی همچنین به برنامه های آینده این مؤسسه اشاره کرد و گفت: پژوهش و تدوین کتاب های دشمن شناسی، ارزیابی علوم قرآنی، برگزاری دوره های مختلف عصر امام خمینی (ره) به صورت غیر حضوری و دوره های تربیت مربی پاسخ به شبهات در چهار استان سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان و بوشهر را از جمله این برنامه ها می باشد.
وی خاطرنشان ساخت: تهیه فیلم زندگی نامه شیخ عباس قمی با عنوان «یکی آسمان اجابت» از برنامه های در حال انجام مؤسسه ولاء منتظر به شمار می رود.
حجت‌الاسلام هاشمی خاطرنشان ساخت: آموزش ۳ هزار نفر از ائمه جماعات کشور به سفارش ستاد عالی کانون های مساجد در قالب ۷ گروه حدود ۴۵۰ نفره از پنجم آبان ماه شروع و تا یازدهم آذرماه در قم ادامه خواهد داشت.
وی یادآور شد: در سفر اخیر مقام معظم رهبری  به قم، این مؤسسه در نمایشگاه مؤسسات فرهنگی که در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر برپا شد شرکت نمود و رهبر معظم انقلاب در بازدید از غرفه این مؤسسه با ابراز رضایت بر ادامه فعالیت تأکید کردند.

http://www.hawzahnews.com/index.aspx?siteid=6&pageid=1973&newsview=67225