دغدغه رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ جدی است

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور گفت: دستگاه‌های فرهنگی که صاحب صاحب امکانات، منابع، موقعیت‌ها و وظایف قانونی هستند از مأموریت‌ها، وظایف و عملکردهایشان فاصله دارند که این موضوع دغدغه رهبر انقلاب در حوزه فرهنگ را جدی‌تر کرده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم و به نقل از ستاد خبری اجلاس ملی اصحاب […]

aliakbariرئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور گفت: دستگاه‌های فرهنگی که صاحب صاحب امکانات، منابع، موقعیت‌ها و وظایف قانونی هستند از مأموریت‌ها، وظایف و عملکردهایشان فاصله دارند که این موضوع دغدغه رهبر انقلاب در حوزه فرهنگ را جدی‌تر کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم و به نقل از ستاد خبری اجلاس ملی اصحاب عشق،‌ حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور در جمع خبرنگاران در مورد ضرورت تشکیل جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و دغدغه‌های رهبر انقلاب در این حوزه، گفت: دستگاه‌ها که صاحب امکانات، منابع، موقعیت‌ها و وظایف قانونی فراوانی هستند، متاسفانه از خودشان و مأموریت‌هایشان و نیز در عمل نسبت به وظایفشان فاصله قابل ملاحظه‌ای با یکدیگر دارند که باید این خلاء شناسایی شده و مورد واکاوی قرار گیرد.

وی افزود: نبود شناخت دستگاه‌ها از وظایف و عملکردشان در حوزه فرهنگی به تأخیر در فهم مأموریت‌شان و یک تأخیر نیز در عمل ایجاد کرده که در هر دو بخش  ما دچار تأخیر و سستی در رابطه با همه دستگاه‌هایی هستیم که سامانه، منابع و امکانات و اقتدار دارند که این ضعف‌ها باید شناسایی شود.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور در ادانمه اظهارداشت: وقتی که دستگاه‌ها در نظام دچار چنین تأخیری شوند رخنه ایجاد می‌کند که در این تأخیرها شکاف‌هایی ایجاد می‌شود که از این نقطه امکان ورود و عملیات دشمن فراهم می ‌شود که این موضوع برای حضرت آقا در حوزه فرهنگ، تولید دغدغه می کند که دستگاه‌ها باید به آن توجه کنند.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری در ادامه تصریح کرد: بنده معتقدم که به دو دلیل رهبری عزیز و عالی قدر ما از دستگاه‌ها تا حدی در حال عبور هستند اما از آن‌ها ناامید نشده‌اند، اما طوری است که خیلی هم نمی‌توانند روی آن‌ها حساب باز کنند؛ یعنی یک جور خوف و رجاء وجود دارد که در این میان بنیه مردمی را در حوزه تشکیل جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی قوی‌تر می‌بینند که ما نیز باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سمت مقابل و از سوی نیروهای مردمی، با نگاه عمیق و حکیمانه شان رویش‌هایی را دیده‌اند که به صورت خودجوش و جوان در حال پیوند خوردن به یکدیگر هستند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور خاطر نشان کرد: هر دوی این مسائل جنبه خوفی و رجایی سبب شده که در این نوبت علاوه بر اینکه رهبر انقلاب توقعاتی را از دستگاه‌ها مطرح کرده‌اند، نقطه ثقل امیدشان را برروی گروه‌های خودجوش جوان متمرکز کرده‌اند که این موضوع، وظیفه  نیروهای مردمی را سنگین‌تر می کند، اما دستگاه ها نیز نباید بیکار بنشینند؛ بلکه باید به دغدغه  رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ پاسخ دهند..