صدور قطعنامه پارلمان اروپا مصداق بارز دخالت در خاک یک کشور است

حجت الاسلام مهدی طائب در تحلیل چرایی صدور قطعنامه پارلمان اروپا علیه یران اظهار کرد: این اقدام اتحادیه اوپا در صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران طبیعی است و اتفاق جدیدی هم نیست. این کار‌شناس مسائل سیاسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم،  با بیان اینکه غرب و دنیای استکبار با اصل هویت ما […]

slider-taaeb2حجت الاسلام مهدی طائب در تحلیل چرایی صدور قطعنامه پارلمان اروپا علیه یران اظهار کرد: این اقدام اتحادیه اوپا در صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران طبیعی است و اتفاق جدیدی هم نیست.

این کار‌شناس مسائل سیاسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم،  با بیان اینکه غرب و دنیای استکبار با اصل هویت ما مشکل دارند، افزود: غربی‌ها تا قبل از پیروزی انقلاب دارایی‌های ایران را چپاول می‌کردند اما با پیروزی انقلاب اسلامی منافعشان به خطر افتاد.

وی با بیان اینکه غربی‌ها با صدور چنین قطعنامه‌هایی ماهیت اصلی خود را نشان می‌دهند و این موضوع عجیب نیست، تصریح کرد: در شرایط متفاوت آن‌ها ماهیت اصلی خود را نشان می‌دهند البته این اقدام آن‌ها برخواسته از کینه آن‌ها از نظام بوده و به گفته قرآن آنچه در قلوب آن‌ها وجود دارد عمیق‌تر از آن چیزی که بر زبان آن‌ها است.

حجت الاسلام طائب با اشاره به اینکه ما از این‌ها غیر از این انتظار نداریم، عنوان کرد: ما باید تکلیف و خط خودمان را روشن کنیم که قدر مسلم خط ما‌‌ همان خط انقلاب یعنی استقلال، کوتاه کردن دست دشمن و استکبار منافع و نظام است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: ظاهرا زبان نرم دیپلماسی جدید غربی‌ها را به اشتباه انداخته و فکر می‌کنند در جمهوری اسلامی تفاوت ماهیت رخ داده یا مردم از راه آمده پشیمان شده‌اند.

وی با بیان اینکه غربی‌ها درباره مشی نظام جمهوری اسلامی توهم زده شده‌اند، گفت: با همین توهم هر روز با شاخ و شانه کشیدن برای مردم ایران سعی می‌کنند قدرت نمایی کنند این در حالی است که مردم ایران هرگز در برابر دشمن کوتاه نمی‌آیند.

حجت الاسلام طائب با تاکید براینکه صدور قطعنامه پارلمان اروپا دخالت در مسائل ایران است، بیان کرد: لازم بود دستگاه دیپلماسی سفرای کشورهای مربوطه را احضار می‌کرد و به آن‌ها تذکر جدی می‌داد که یقینا در برابر این سوالات آن‌ها هیچ پاسخی ندارند.