عده‌ای درحال ساخت شبکه‌زیرزمینی ارتباط با آمریکا هستند/ اعتراض به اخراج یاران شهید احمدی‌روشن

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه عده ای دارند شبکه زیرزمینی برای ارتباط با آمریکا درست می کنند، گفت: من نمی دانم این عده از کوزه آمریکا چه خوردند که در صدد رابطه با آمریکا هستند، اما بدانند مردم، آمریکایی ها را قبول ندارند و این کار شما باطل است و به […]

jannati2خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه عده ای دارند شبکه زیرزمینی برای ارتباط با آمریکا درست می کنند، گفت: من نمی دانم این عده از کوزه آمریکا چه خوردند که در صدد رابطه با آمریکا هستند، اما بدانند مردم، آمریکایی ها را قبول ندارند و این کار شما باطل است و به نتیجه ای نمی رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله احمد جنتی خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: از همه مردم برای حضور در راهپیمایی دشمن شکن ۲۲ بهمن تشکر می کنم. در شرایطی که دشمن پررویی می کند و کارهای زشت انجام می دهد و حرف های بد می زند، مردم ما به غیرتشان برخورد و با حضور پرشکوهشان اعلام کردند ذلت را تحمل نمی‌کنند.

وی افزود: مردم ما تحقیر را تحمل نمی کنند و درصد بالای حضور مردم نسبت به سال گذشته این را ثابت می کند. خدا شما را عزیز و عزیزتر کند.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به پیام حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: حضور مردم نشان داد که مردم از گزینه روی میز آمریکا نمی ترسند و پیام ملت ما این بود که مشتاق گزینه های روی میز هستیم و این یعنی لبخند تحقیرآمیز به آمریکا.

آیت‌الله جنتی با تاکید بر اینکه مرگ بر آمریکا اولین گزینه روی میز ما است، تصریح کرد: مرگ بر آمریکا، شعار تمام مردم و شعارهای دیگر وحدت مردم با وجود اختلافات داخلی در مقابل آمریکا بود و نشان داد اختلافات داخلی سبب نمی شود وحدت را فراموش کنیم.

وی بیان کرد: دفاع از مردم فلسطین گزینه دیگر روی میز ما بود همچنین نترسیدن از دشمن و مرگ، پیام دیگری بود که مردم ما به مسئولان دادند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران ادامه داد: مردم از مسئولان انتظار دارند به مشکلات آنها رسیدگی کرده و تا جایی که می توانند تورم را مهار کنند و خواهان حضور اقتدارآمیز در همه صحنه ها هستند و با آمریکا، ضد آمریکایی برخورد کنند نه اینکه مردم یک راه بروند و مسئولان یک راه دیگر.

آیت الله جنتی با اشاره به اینکه عده ای دارند شبکه زیرزمینی برای ارتباط با آمریکا درست می کنند، گفت: من نمی دانم این عده از کوزه آمریکا چه خوردند که در صدد رابطه با آمریکا هستند، اما بدانند مردم، آمریکایی ها را قبول ندارند و این کار شما باطل است و به نتیجه ای نمی رسد.

وی خطاب به این افراد اظهار داشت: بدانید اینکه در جلسات مخفی پیام بدهید و پیام بگیرید، تا مردم نخواهند کاری صورت نمی‌گیرد و پیشاپیش مردم هم مقام معظم رهبری هستند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران ادامه داد: شما تصور می کنید اگر روزی به فرض محال درها به روی آمریکا گشوده شود، چه تاجی به سر مردم می زند. هنوز که چیزی نشده فضولی می کنند و می گویند چرا وزیر امور خارجه بر سر مزار عماد مغنیه رفته است.

آیت الله جنتی گفت: همین الان از ما می خواهند بر سر مسائل هسته ای کوتاه بیاییم، اما به آنها چه ربطی دارد که در مسائل کشور ما دخالت بکند. اگر به آمریکایی ها اجازه بدهیم دمار از روزگار اسلام، انقلاب و حزب اللهی ها برمی دارند؛ چراکه آنها نه شرف دارند و نه انسانیت. ببینید چگونه وضعیتی را برای بی پناهان در عراق درست کرده اند. در فلسطین آدم کشی می کنند و تکفیری ها را حمایت کرده تا مردم را قتل عام کنند.

وی با اشاره به اینکه خواست آقایان این است که به سوریه کمک نکنیم، بیان کرد: هنوز که به جایی نرسیده اند، توقع دارند ارتباطمان را با حزب الله قطع کنیم وای به حال روزی که رابطه برقرار شود و آنها برای ما سیاست گذاری کنند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران به مسئولان هشدار داد: راهشان را در خصوص ارتباط با آمریکا عوض کنند.

آیت الله جنتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: خداوند عزت ایشان را روزافزون کند. مقام معظم رهبری می فرمایند برای حل مشکلات نباید به سمت آمریکا دست درازی کنیم و خود را ذلت بیاندازیم.

وی افزود: در درون کشور منابع سرشار از استعداد داریم و اگر از نفت و گازمان بهره برداری کنیم جزء ثروتمندترین کشورها هستیم. مسئولان به جای اینکه سراغ دشمن بروند، روی پای خودشان منهای دشمن بایستند. اگر این کار را کردید قدرت در دست شما است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه تا زمانیکه گدای دشمن باشیم، دشمن بر ما مسلط است، تصریح کرد: هر وقت دست گدایی را عقب کشیده و دست عزتمند را جلو آوریم، دشمن عقب نشینی می کند.

آیت الله جنتی با تاکید دوباره بر اقتصاد مقاومتی و اقتصاد ملی خطاب به مسئولان سه قوه گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری را جدی بگیرید و روی اقتصاد ملی کار کنید ما تجربه تلخی داریم زمانیکه رهبری، مسئولین و رئیسان سه قوه را مامور به مبارزه با فساد کردند، بسیاری از دل ها امیدوار شد، اما ببینید که چه کرده اید؟ می خواهید با اقتصاد مقاومتی نیز همین کار را بکنید؟

وی با بیان اینکه صدا و سیما عملکرد یکساله مسئولان در عمل به اقتصاد مقاومتی را ارزیابی کند، توضیح داد: نه تنها مسئولان بلکه فعالان اقتصادی در بخش خصوصی باید تلاش کنند که اقتصاد مقاومتی محقق شود.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به برگزاری اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی که در تهران برگزار شد، تصریح کرد: تعداد زیادی از رئیسان مجالس در این کنفرانس شرکت کردند و برنامه مهمی بود، اما معمولا حرف های خوبی در این گونه اجلاس ها زده شده و قطعنامه هایی صادر می شود که محتوای خوبی دارد ولی در عمل به جایی نمی رسد.

آیت الله جنتی خطاب به میهمانان حاضر در نهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی گفت: شما نماد مردم هستید و اگر می خواهید کاری بکنید ببینید مردم چه می خواهند و راه خود را از مردم جدا نکنید، ملت مسلمان، آمریکا و اسرائیل را قبول ندارند و حامی فلسطین هستند. همه مسئولان کشورها که رأی مردم را دارند باید این را رعایت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در نماز جمعه امروز تهران به مساله هسته ای اشاره کرد و ادامه داد: آنچه که ما از تیم مذاکره کننده انتظار داریم این است که از موضع عزت و قدرت صحبت کنند و خود را نبازند و خیال نکنند ما ضعیف هستیم بلکه آنها ضعیف هستند و ما به قدرت خود پی نبرده ایم.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به چهار خط قرمزی که مقام معظم رهبری برای تیم مذاکره‌کننده معین کردند، از تیم مذاکره کننده خواست که خط قرمزها را رعایت کنند و تاکید کرد: یکی از خطوط قرمز این است که در مذاکرات هسته ای درباره کارهای دیگر صحبت نشود و دخالتی صورت نگیرد و ما اجازه نمی دهیم به مسائل دیگر بپردازند و در این مسیر جز حق چیزی نمی خواهیم و از حقمان نمی گذریم.

آیت الله جنتی با اشاره به سخن امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه آمریکا شیطان بزرگ است، از مسئولان خواست دشمن را بشناسند و گفت: آمریکا شیطان دیروز و امروز است از طرفی پیام می دهند زندانیان سیاسی را آزاد کنید، چشم آنهایی که در حصر و قصر هستند روشن که آمریکا از آنها حمایت می کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه اخبار موثقی داریم که یاران احمدی روشن را از سازمان انرژی اتمی اخراج می کنند، گفت: این کار را نکنید اینها باید تاج سر باشند و نباید بیکار شوند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به ترور صورت گرفته در لبنان اظهار داشت: حزب الله با آنها برخورد می کند.

آیت الله جنتی در پایان خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران از مردم خواست در مصرف آب صرفه جویی کنند و عید نوروز را پیشاپیش به مردم تبریک گفت.

در خطبه اول نماز جمعه به نتایج آثار خیر و شر اعمال اشاره کرد و گفت: انسان برای رحمت و نه عذاب خلق شده است. اگر انسان تحت تاثیر الهامات الهی باشد، مشمول رحمت خداست.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران تمام مشکلات جامعه انسانی را از بی‌تقوایی و گناه دانست و گفت: ریشه مشکلات انسان بی تقوایی است و بی تقوایی موجب سیل، زلزله، گرانی و درگیری بین خودی و ناخودی ها است و اگر به جامعه ای بلا می‌رسد، این گناه است که مسبب آن می شود.