مجموعه ۵ جلدی عصر امام خمینی(ره)

در نگاه بسیاری از تحلیل‌گران، بشر معاصر در تمامی ابعاد زندگی خود شاهد رخداد تحولاتی بوده که چهره جهان معاصر را از جهان پیشین متمایز کرده است. تحولاتی همه جانبه که حتی سیر تطوری انسان معاصر را دست‌خوش تغییر اساسی نموده است.[۱] شواهد و دلایل فراوان حاکی از این واقعیت است که ریشه این دگرگونی […]

asre-emam-bookدر نگاه بسیاری از تحلیل‌گران، بشر معاصر در تمامی ابعاد زندگی خود شاهد رخداد تحولاتی بوده که چهره جهان معاصر را از جهان پیشین متمایز کرده است. تحولاتی همه جانبه که حتی سیر تطوری انسان معاصر را دست‌خوش تغییر اساسی نموده است.[۱]

شواهد و دلایل فراوان حاکی از این واقعیت است که ریشه این دگرگونی عظیم، قیام الهی ابر قدرت معنوی معاصر، یعنی حضرت امام روح‌الله خمینی؟ره؟ است که به راستی روح خدا در کالبد زمانه بود.

اکنون میلیون‌ها انسان سرخورده از تحمیق تحمیلی مکاتب دست ساخته بشر با تأثیر پذیری از پیام‌های معنوی انقلاب اسلامی و معمار کبیر آن، دل در گرو یکتاپرستی نهاده و گمشده خود را در میان آموزه‌های وحیانی و اسلامی جست‌وجو می‌نمایند و امروز دنیا شاهد آن است که میلیون‌ها انسان سرخورده از مناسبات ظالمان حاکم بر دنیای محرومین و پا برهنگان با اقتدا به الگوی حماسه آفرین امام خمینی؟ره؟ راه مقاومت و مقابله با نظام سلطه در پیش گرفته‌اند.

بی‌تردید بیداری اسلامی و معنوی جاری در جوامع اسلامی و غربی، ره‌آورد بینش و روش و منش الهی امام خمینی؟ره؟ و حماسه عظیم آن یگانه دوران می‌باشد.

او که از گذشته آمده بود و در حال زندگی می‌کرد، ولی بیان‌گر و نمایان‌گر آینده بود[۲] و در واقع «دست خدا بر روی زمین»[۳] و «هدیه آسمانی و ملکوتی برای خاکیان بود»[۴] و «صدای او برای مردم ایران (و بسیاری از جهانیان) حکم صدای خدا را داشت»[۵] از این رو وظیفه همه اندیشمندان جامعه اسلامی می‌باشد تا با تبیین حماسه عظیم امام خمینی؟ره؟ و تأثیرات شگرف انقلاب ایشان تحلیل‌گران را در تبیین جامع و صحیح تحولات جاری یاری نمایند؛ و ما در کتاب حاضر، به این مهم می‌پردازیم.

 میر احمدرضا حاجتی

قم‌المقدسه خرداد ۱۳۹۱

 


[۱]. لِنسر (پرفسور اتریشی).

[۲]. احمد هوبر (محقق و اندیشمند تازه مسلمان سویسی).

[۳]. کشیش یونانی موستاکیس.

[۴]. محمد حنین هیکل (روزنامه نگار معروف مصری).

[۵]. شبکه تلویزیونی ایتالیا.

[box type=”info” align=”aligncenter” ]لینک خرید [/box]