مسؤولان با اتخاذ مواضع انقلابی جلوی گستاخی اروپایی ها را بگیرند

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به قطعنامه پارلمان اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران، بیانیه ای صادر و این حرکت زشت را محکوم کرد.  به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، متن کامل این بیانیه که به امضای آیت الله یزدی رییس جامعه مدرسین رسیده به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم  بیانیه پارلمان اروپا […]

modaressin2جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به قطعنامه پارلمان اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران، بیانیه ای صادر و این حرکت زشت را محکوم کرد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، متن کامل این بیانیه که به امضای آیت الله یزدی رییس جامعه مدرسین رسیده به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 بیانیه پارلمان اروپا در متهم ساختن ایران به نقض حقوق بشر، نشان دیگری از عمق دشمنی آنان با نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارزشهای والای آن است.

 تجربه تاریخی ملت بزرگ ایران حاکی از آن است که دشمنی مستکبران عالم با جمهوری اسلامی در مصادیق و ادعاهایی چون نگرانی از توسعه نظامی فناوری هسته‌ای خلاصه نمی‌شود، بلکه عداوت‌های مستمر دشمنان ریشه در مخالفت آنها با ارزش‌ها و اندیشه‌های انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی دارد.

 کشورهای اروپایی در حالی دم از حقوق بشر می‌زنند که همکاری آنان با آمریکای جنایتکار در حمله به عراق و افغانستان و کشتار وسیع مسلمانان هنوز از یادها نرفته است. کسانی ما را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند که از حامیان سرسخت بزرگترین تروریسم دولتی یعنی رژیم غاصب صهیونیستی بوده و هستند؛ کسانی ما را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند که مسلمانان در کشورهای آنان در برخورداری از حقوق اولیه خود مانند حجاب و عفاف با مشکل جدی مواجه اند. کسانی ما را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند که در کشورهای آنان بشر جایگاهی ندارد که حقوقی برای آنان متصور ‌باشند.

 کارنامه سیاه غرب در استعمار و استثمار جوامع مختلف آسیایی و آفریقایی و تاراج منابع کشورهای مختلف جهان و به بردگی گرفتن میلیونها انسان بی‌گناه، محروم سازی آنان از بدیهی‌ترین حقوق، به راه اندازی دو جنگ جهانی، و اخیرا مداخله نظامی برخی کشورهای اروپایی در آفریقا تنها گوشه‌ای از کارنامه سیاه اروپا در بی‌توجهی به حقوق بشر است. حمایت از دیکتاتورهای منطقه که بدیهی‌ترین حقوق مدنی را برای مردم خود قائل نبوده و نیستند و همچنین چشم پوشی از فجایع بحرین و رفتارهای غیر دموکراتیک و وحشیانه تروریست‌ها در سوریه آخرین نمونه از نقض پی در پی حقوق بشر و نفی آزادی در جمیع کشورهای اروپایی است.

 کشورهای اروپایی آیا شرم نمی‌کنند که از همجنس گرایی که مصداق اتم انحطاط اخلاقی انسان و سقوط وی به مرحله حیوانیت است دفاع می‌کنند؟!

 آنچه می تواند جلوی گستاخی‌های دشمنان را بگیرد، مواضع انقلابی مسئولان محترم بویژه سران محترم قوا و مسئولان دستگاه سیاست خارجی و هوشیاری آحاد ملت شریف ایران است.

 جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن بیانیه پارلمان اروپا در متهم ساختن ایران به نقض حقوق بشر، آحاد ملت و مسئولان کشورمان را به هوشیاری در برابر توطئه های خصمانه دشمنان انقلاب دعوت می‌نماید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم