نشست ۲۶ انقلاب اسلامی مخاطرات امروز و فردا برگزار شد

نشست علمی انقلاب اسلامی، مخاطرات امروز و فردا با هدف بررسی ماهیت دولت اسلامی و کارکرد آن در دنیای امروز و همچنین جریان شناسی و واکاوی نفاق و گروه های انحرافی به همت مؤسسه علمی و فرهنگی ولاء منتظر برگزار شد. با حضور آیت الله عباس کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری و محمدحسین صفار هرندی […]

n-enghelabنشست علمی انقلاب اسلامی، مخاطرات امروز و فردا با هدف بررسی ماهیت دولت اسلامی و کارکرد آن در دنیای امروز و همچنین جریان شناسی و واکاوی نفاق و گروه های انحرافی به همت مؤسسه علمی و فرهنگی ولاء منتظر برگزار شد.

با حضور آیت الله عباس کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری و محمدحسین صفار هرندی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی نشست علمی انقلاب اسلامی مخاطرات امروز و فردا در قم برگزار شد.
بر اساس این گزارش در این مراسم که از سوی مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر(عج) در سالن همایش های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار شد، آیت الله عباس کعبی بحث خود را با عنوان ماهیت دولت اسلامی و کارکردهای آن در دنیای امروز ارائه کرد.
این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفتمان انقلاب اسلامی را گفتمان پیشبرد باورها و ارزش های اسلامی دانست و تاکید کرد: در دولت اسلامی که برخاسته از آموزه های دینی و اسلام است، مدیریت علمی باید با تراز فقه هماهنگ باشد.
آیت الله کعبی گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی گفتمان های متعددی مطرح شده است، اما پایه اصلی گفتمان انقلاب اسلامی گفتمان پیشبرد باورها و ارزش های اسلامی است و برای تحقق شاخصه های دولت اسلامی با تراز مطلوب نظام اسلامی و حرکت به سوی شکل گیری کشور اسلامی باید بنیادهای دولت اسلامی را برپایه ایمان و تقوا مجددا طراحی و آسیب ها را تبیین کنیم.
وی با اشاره به فرازهایی از بیانات رهبر انقلاب تاکید کرد: جمهوری اسلامی دارای شکل و محتوایی است، شکل نظام دستگاه ها و قواها هستند، اما محتوای نظام مجموعه اصولی مثل اسلام گرایی، عدالت گرایی، استکبار ستیزی، توجه به معنویت و اخلاق است.
محمدحسین صفار هرندی نیز در این همایش به بررسی ریشه های جریان های نفاق و انحراف در طول تاریخ انقلاب اسلامی پرداخت و نکاتی را راجع به ویژگی ها و شاخصه های جریان انحرافی ارائه کرد.
وی با اشاره به اینکه کسانی که به بهانه عقلانیت سنت های انقلابی و دینی را نادیده می گیرند دچار انحراف شده اند، اضافه کرد: افرادی که دوستان و یاران دیروز ما بودند موج بیداری اسلامی را انکار کرده و بر سایر امور حمل می کنند.
صفار هرندی که در دولت نهم وزیر ارشاد بوده است، جریان انحرافی در بدنه دولت را به دلیل نزدیکی به مقام نخست اجرایی کشور خطرناک توصیف کرد.
وی با پاک و سالم خواندن شاکله اصلی دولت، مهم ترین سیئه جریان انحرافی را این گونه تشریح کرد که این جریان برای برای رسیدن به مقصود و اهداف خود با آبروی نظام نیز بازی می کند.
گفتنی است، بیست و ششمین نشست انقلاب اسلامی مخاطرات امروز و فردا از سوی مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر(عج) و با مشارکت ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی در سالن همایش های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در شهر مقدس قم برگزار شد.