چهار عنوان کتاب در حوزه نقد سینمای هالیوود منتشر شد

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی ولاء منتظر(عج)، چهار عنوان کتاب با عناوین «آخر الزمان و آینده نگری سینمایی»، «دین و سینما؛گزاره های اعتقادی»، «دین و سینما؛آموزه های اخلاقی و ارزشی» و «سینمای سیاسی، سیاست سینمایی»، در حوزه نقد سینمای هالیوود به قلم حجت الاسلام امین خندقی و با مدیریت و  همت انتشارات ولاء منتظر(عج) […]

cinemaبه گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی ولاء منتظر(عج)، چهار عنوان کتاب با عناوین «آخر الزمان و آینده نگری سینمایی»، «دین و سینما؛گزاره های اعتقادی»، «دین و سینما؛آموزه های اخلاقی و ارزشی» و «سینمای سیاسی، سیاست سینمایی»، در حوزه نقد سینمای هالیوود به قلم حجت الاسلام امین خندقی و با مدیریت و  همت انتشارات ولاء منتظر(عج) به چاپ رسید.

——————————–

این کتب که در قالب مجموعه ای از کتابهای انتقادی در حوزه سینمای هالیوود تهیه و تنظیم شده است ضمن معرفی بیش از هزارفیلم از تولیدات سینمای هالیوود، به بررسی و تحلیل گزاره های آخرالزمان، اعتقادات، اخلاق و سیاست مطرح در آنها می پردازد.

در بخش ابتدایی این اثر، ناشر ضمن بیان اهمیت زیاد هنر و به خصوص سینما به عنوان ابزاری موثر در انتقال اندیشه ، آورده است: سینما به عنوان یک هنر چند بعدی، می تواند با سرعتی شگفت آور در مسیر تعالی بشر به سمت آزادی و آزادگی قرار گیرد.

اما استفاده ابزاری از این هنر در جهت گسترش تفکرات نظام سرمایه داری و سلطه گری عالم، امری غیر قابل انکار است. اکنون عرصه های مختلف اخلاقی، اعتقادی و سیاست، همواره جولانگاه حضور کمپانی های بزرگ فیلم سازی هالیوود است. تا علاوه بر تخریب سازه های فکری و علمی جوامع، در ایجاد بنایی جدید، مطابق سفارش دستگاه های عظیم جاسوسی و نظامی قدرتهای سلطه گر، خاصه ایالات متحده درایجاد فکر، روش، عادت و جریانهای مورد نیاز تلاشنمایند.

لذا این اثر کوشیده است ضمن معرفی چندین نمونه از این تولیدات، ابعاد و گزاره های مطرح در هر یک از آنها را برای شناخت و تحلیل درست از آن، مورد بررسی قرار دهد.همچنین به منظور ارائه شواهد تصویری در کنار طرح مباحث مرتبط با حوزه نقد و تحلیل فیلمهای سینمایی و تلویزیونی به عنوان یکی از موثرترین راه های تثبیت و تکمیل موضوع پیش روی هر گفتار و نوشتار، تعداد صد فیلم از آثار آماده در کتاب انتخاب و یک یا چند سکانس از هر اثر، همراه با پوستر و اطلاعات آن در قالب نرم افزارهای چند رسانه ای به همراه هر کتاب به مخاطبان ارائه می شود.

لازم به ذکر است علاقه مندان به تهیه این مجموعه، می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.blog.mfvm.ir و یا شماره های تماس ۶۱-۷۷۴۹۴۵۸ از چگونگی تهیه این اثر اطلاعات لازم را کسب نمایند.