کتاب «در قلمرو اندیشه های دفاعی امام خمینی(ره)» منتشر شد

کتاب «در قلمرو اندیشه های دفاعی امام خمینی(ره)» به قلم حجت الاسلام بهداروند و به همت انتشارات ولاء منتظر(عج) به چاپ رسید.   به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی ولاء منتظر(عج) این کتاب به قلم حجت الاسلام دکتر بهداروند در قالب شش فصل تهیه و تنظیم شده است. در قسمتی ازمقدمه این کتاب که توسط […]

book-dar-ghalamrooکتاب «در قلمرو اندیشه های دفاعی امام خمینی(ره)» به قلم حجت الاسلام بهداروند و به همت انتشارات ولاء منتظر(عج) به چاپ رسید.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی ولاء منتظر(عج) این کتاب به قلم حجت الاسلام دکتر بهداروند در قالب شش فصل تهیه و تنظیم شده است.
در قسمتی ازمقدمه این کتاب که توسط دکتر بهداروند نگاشته شده، آمده است: انقلاب شکوهمند اسلامی، نظام ظلم و ستم شاهانه را پس از سال‌ها حاکمیت ستمگرانه در هم شکست و در برابر دیدگاه جهانیان مرعوب و مقهور استکبار روش نوینی را مبتنی بر خداپرستی و باورهای دینی در اداره زندگی بشری و استقرار نظام اجتماعی و حکومتی مطرح ساخت.

استکبار جهانی که سرگرم بهره‌برداری از نتایج تبلیغات طولانی و گسترده خود در «جدایی دین از سیاست» و اعمال سلطه بر مسلمین بود، ناگاه خود را حیرت زده با این واقعیت روبرو دید که دین باوری اجتماعی و انقلاب اسلامی نشأت گرفته از آن، معادلات قدرت وی را بر هم زده و منافع نامشروعش را به خطر انداخته است.
حرکتی چنین عظیم و انقلابی چنین باشکوه برگرفته از فرهنگ دین، معلول رهبری‌های داهیانه و بینش فوق تصور شخصیتی بود که با نیرو گرفتن از ایمان، اراده و اخلاص خویش، منزلت ایران اسلامی را قدرتمندانه و سربلند بر فراز قله رهبری ممل مظلوم استقرار بخشید. با چنین پشتوانه‌ای دشمن همواره با تمام قوا در صدد برانداختن اصل انقلاب بوده و در این راه از هیچ کوششی فرو گذار نکرده است.
کودتا، ایجاد گروهک‌ها، ترور شخصیت‌ها، جنگ، محاصره اقتصادی، تهاجم فرهنگی و… نمونه‌ای از تلاش‌های دشمن در راه براندازی انقلاب شکوهمند اسلامی می‌باشد در میان این همه، جنگ تحمیلی هشت ساله از یکسو سند شکست نظام استکبار جهانی در مقابل نظام الهی و اسلامی و از یک سوی دیگر سند زرین حرکت انقلاب اسلامی می‌باشد.لذا در راستای وفاداری به امام عزیز، تبلیغ از این مهم و شکرگذاری از این نعمت عظما، طرح مذبور از میان بیانات و رهنمودهای ایشان در خصوص جنگ (ضرورت، هدف، استراتژی و…) تنظیم و تثویب شده است.
لازم به ذکر است کتاب «در قلمرو اندیشه های دفاعی امام خمینی(ره)» در ۳۰۰ صفحه در شمارگان ۱۵۰۰ جلد به چاپ رسیده و با قیمت ۶۰۰۰ تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.