کتاب «دین و سینما؛ آموزه‌های اخلاقی و ارزشی»

یکی از مهمترین مسائلی که در رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های تصویری بحث می‌شود. مسائل مرتبط با دین است. بحث‌های دینی به شاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شود که بررسی و تبیین هر بخش در علمی از علوم دینی قرار می‌گیرد. بخشی از این علوم را تحت حوزه گرایش و رفتار می‌شناسیم که آن‌ها را دو علم اخلاق […]

cinema2یکی از مهمترین مسائلی که در رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های تصویری بحث می‌شود. مسائل مرتبط با دین است. بحث‌های دینی به شاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شود که بررسی و تبیین هر بخش در علمی از علوم دینی قرار می‌گیرد. بخشی از این علوم را تحت حوزه گرایش و رفتار می‌شناسیم که آن‌ها را دو علم اخلاق و فقه پوسش می‌دهد.

———————————–

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی ولاء منتظر(عج) این کتاب که به بررسی و تحلیل بیش از سیصد فیلم هالیودی می‌پردازد به قلم حجت‌الاسلام امین خندقی در قالب هفت فصل با عناوین اخلاق، سینمای دینی، رفتارها و ارزشهای فردی، رفتارها و ارزشهای اجتماعی، انسان در تعامل با دیگران، جریان‌ها و فرقه‌ها و گرایشها تهیه و تنظیم شده است.

در مقدمه این کتاب که توسط حجت‌الاسلام امین خندقی نگاشته شده، آمده است: یکی از مهمترین مسائلی که در رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های تصویری بحث می‌شود. مسائل مرتبط با دین است. بحث‌های دینی به شاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شود که بررسی و تبیین هر بخش در علمی از علوم دینی قرار می‌گیرد. بخشی از این علوم را تحت حوزه گرایش و رفتار می‌شناسیم که آن‌ها را دو علم اخلاق و فقه پوسش می‌دهد.

همچنین در ادامه آمده است: مطالعه و بررسی دسته خاصی از فیلم‌ها که میان مخاطبان عام و خاص، اقبال یافته‌اند ما را به نتایج مهمی در سنجش نگرش تولید کنندگان و مخاطبان رهنمون خواهد ساخت. نوشتار پیش‌رو، به بررسی و تحلیل موضوعاتی مرتبط با حوزه گرایش‌ها و رفتارها می‌پردازد که در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی نمود روشن‌تری دارد.

لذا در این نوشتار ابتدا بحث مختصری درباره مباحث اخلاقی و سینمای دینی ذکر می‌شود و پس از آن موضوعات مرتبط با حوزه‌های یاد شده در فیلم‌ها به صورت دسته‌بندی توصیف و تحلیل می‌شوند.

لازم به ذکر است کتاب «دین و سینما؛ آموزه‌های اخلاقی و ارزشی»در ۳۱۰ صفحه ، در شمارگان ۲۰۰۰ جلد به چاپ رسیده و با قیمت ۸۰۰۰ تومان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

[box type=”info” align=”aligncenter” ] لینک خرید [/box]